Hiporehabilitace pro usměvavou autistku Jasmínku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitace na jeden rok

Obrázek daru
Honza Kořínek
Patron příběhu

Honza Kořínek

Hair studio Honza Kořínek

Komentář patrona

Už několik let se snažím podporovat různé organizace a konkrétní příběhy dětí, které potřebují pomoci. Před třemi lety tak vznikl charitativní projekt KDYŽ RUCE PRACUJÍ SRDCEM, který letos spojil síly s Patronem dětí, aby pomohl malé Jasmínce. Jsem moc rád, že je okolo nás pořád spousta dobrých lidí, kteří rádi pomohou a přispívají. Vím, že pokud se nám podaří vybrat dost peněz, pomůže to malé Jasmínce ke zlepšení jejího zdravotního stavu. Vážím si každé stokoruny, která na její konto přibude. Všechny rodiny, které mají nějakým způsobem postižené dítě a neodložili ho do ústavu, si zaslouží náš obdiv, protože si jen málokdo dovede představit, jak moc náročná tato péče je.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Jasmínka (8 let) je moje usměvavá holčička, která se statečně pere se vším, co jí osud přichystal. Ráda si hraje s ostatními dětmi, bohužel se ale občas stává, že ji od sebe odhánějí. Jasmínka totiž nemůže mluvit. A když si s nimi nedokáže povídat, nechtějí si s ní hrát.

Jasmínka se narodila jako zdravé a krásné dítě, které se hezky vyvíjelo. Po očkování, které absolvovala v šesti měsících, se ale všechno změnilo. Obávala jsem se, že s ní něco není v pořádku. O rok později mi lékaři sdělili, že je moje holčička postižená dětským autismem a vývojovou dysfázií. Moje noční můra se tak najednou zhmotnila.

Protože je to ale moje šikovná princezna, naučila se po několika letech tvrdé dřiny komunikovat (i když ne mluvením), rozumí už téměř všemu, co jí říkám, výrazně se zlepšil oční kontakt, je veselá a společenská. Za typického autistu by ji tak dnes už nikdo nepovažoval. Velkým problémem ale zůstává mluvení. I když se Jasmínka hodně snaží, zatím jí to moc nejde. Maličké pokroky ale vidět jsou, z čehož se obě dvě upřímně radujeme.

Jasmínka bohužel trpí úzkostmi, které se navenek projevují jako tiky. Když ji vidím, jak chodí po špičkách nebo zběsile mává brčkem, vím, že se necítí dobře. S uvolňováním napětí jí hodně pomáhají hiporehabilitace, které ji zbavují úzkostí i tiků. Uvolňují také svaly na nožkách, které Jasmínka hodně namáhá právě chůzí po špičkách. Na koni se vždy krásně uklidní, úplně se rozplyne a zažívá maximální meditaci. Tyto stavy absolutního klidu jsou pro nás zázrakem.

Dokud to šlo, vše jsme v rámci rodiny dokázali financovat sami. Úspory ale docházejí, proto jsme velice vděční za jakoukoli pomoc zvenčí. Jménem Jasmínky děkuji všem lidem, kteří pomáhají.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě