Hiporehabilitace pro Zdeničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitace na 3 měsíce; dar zajišťuje DORADO, z.s.

Obrázek daru
Mgr. Petra  Dočekalová
Patron příběhu

Mgr. Petra Dočekalová

poradkyně rané péče, sociální pracovnice

Komentář patrona

Pracuji jako poradkyně rané péče a s rodinou malé Zdeničky spolupracuji od července letošního roku. Zdenička je veselá a společenská holčička, která se aktivně zajímá o dění kolem sebe. Její další rozvoj jí ale komplikuje pohybové opoždění vyplývající z hypotonie rukou, tedy sníženého svalového napětí v této oblasti. Jedna z účinných podpůrných metod, která se těší velkým úspěchům při podpoře pohybového vývoje dětí, je hipoterapie neboli terapie za pomocí koně. Právě rytmus chůze koně je totiž nejpodobnější rytmu chůze člověka, proto je tato terapie tolik účinná. Skvěle se také doplňuje se cvičením dle Vojtovy metody a Bobath konceptu. Bohužel se jedná o poměrně nákladnou záležitost, na kterou už nemají Zdeniččini rodiče dostatek peněz. Proto vás společně žádáme o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své nemocné dcerky

Zdenička nedávno oslavila 1. narozeniny. Život se s ní ale vůbec nemazlí. Na svět si s sebou totiž přinesla hned dvě závažná onemocnění. Tím prvním je primární adrenální insuficience, která se projevuje nedostatečnou funkcí kůry nadledvin. Druhou diagnózou je glutarová acidurie II. typu, což je geneticky podmíněné metabolické onemocnění s poruchou zpracovávání aminokyselin. Glutarová acidurie negativně působí na nervový systém, kde způsobuje nenávratná poškození.

Aktuálně Zdenička nejvíce bojuje se svalovou ochablostí rukou, na kterých se vůbec neudrží. Lezení po čtyřech je tak pro moji holčičku zatím jen snem. Pravidelně s ní cvičím podle Vojtovy metody a zařadili jsme i cvičení dle Bobath konceptu. Dvakrát týdně také docházíme na hipoterapie, které Zdeničce krásně stimulují svalový aparát, což přispívá v jejímu lepšímu psychomotorickému vývoji.

Financování pravidelných hipoterapií však výrazně zatěžuje náš rodinný rozpočet, proto bychom chtěli poprosit o pomoc Patrona dětí. Hipoterapie naší holčičce prospívají jak fyzicky, tak i psychicky, pojišťovny na ně však nepřispívají. Proto vám budeme vděční za jakýkoli příspěvek.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě