společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Hipoterapie pro Leničku

Přispívali jste na

hiporehabilitaci; službu zajistí Rehabilitace Kateřina s.r.o

Jiří  Škoda
Patron příběhu

Jiří Škoda

rodinný přítel

Komentář patrona

Leničku a její maminku znám dlouho, jsme ze stejného města a scházíme se na kroužcích pro postižené děti.

Lenička až do šesti let nechodila a ani operace nohou jí zatím nepomohly. Potýká se i s dalšími zdravotními potížemi, má nemocné srdce a je mentálně retardovaná. Lenička žije jen s maminkou a sestrou v klidném a pohodovém domově, přesto to holky nemají vůbec lehké.

Pro Lenku je důležité zlepšit držení horní části těla a posílit dolní ochablé končetiny. K tomu dobře pomáhá hiporehabilitace. Navíc by Lenička zažila příjemné okamžiky se zvířaty, které postiženým také pomáhají.

Společně jsme vybrali
celou částku 32,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Lenička rozhýbala své tělo

Lenička je dvanáctiletá holčička. Má kombinované mentální a tělesné postižení a nemocné srdíčko. Od narození s ní maminka cvičila Vojtovu metodu, která pomaličku zlepšovala její stav, ale až po šestém roce si Lenička teprve začala sedat. Kolik za tím bylo hodin cvičení a před Leničkou pořád takový kus cesty! Jenže začaly další zdravotní nesnáze. Leničce přestal fungovat jícen, nemohla nic jíst ani pít a potravu poslední čtyři roky přijímá jen sondou. Ani dvě operace nožiček zatím Lence k prvním krokům nepomohly.

Maminka by s Leničkou ráda začala s hiporehabilitací, která dobře pomáhá s držením těla a posiluje ochablé končetiny. Na tu ale zdravotní pojišťovna nepřispívá. Maminka kupuje spoustu pomůcek, plenek a léků a stará se ještě o druhou dceru. Je na všechno sama, otec na léčbu nepřispívá ani nehradí výživné.

Lenky maminka se obrátila na Patrona dětí s prosbou o pomoc v jejich těžké situaci. Pomůžeme? Přispějme Lence na hiporehabilitaci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Dvouletému Floriánkovi na hipoterapii
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Valince na terapii s koňmi
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Klaudince na hiporehabilitační pobyt
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh