Hipoterapie pro Leničku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hiporehabilitaci; službu zajistí Rehabilitace Kateřina s.r.o

Obrázek daru
Jiří  Škoda
Patron příběhu

Jiří Škoda

rodinný přítel

Komentář patrona

Leničku a její maminku znám dlouho, jsme ze stejného města a scházíme se na kroužcích pro postižené děti.

Lenička až do šesti let nechodila a ani operace nohou jí zatím nepomohly. Potýká se i s dalšími zdravotními potížemi, má nemocné srdce a je mentálně retardovaná. Lenička žije jen s maminkou a sestrou v klidném a pohodovém domově, přesto to holky nemají vůbec lehké.

Pro Lenku je důležité zlepšit držení horní části těla a posílit dolní ochablé končetiny. K tomu dobře pomáhá hiporehabilitace. Navíc by Lenička zažila příjemné okamžiky se zvířaty, které postiženým také pomáhají.

Společně jsme vybrali
celou částku 32,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Lenička rozhýbala své tělo

Lenička je dvanáctiletá holčička. Má kombinované mentální a tělesné postižení a nemocné srdíčko. Od narození s ní maminka cvičila Vojtovu metodu, která pomaličku zlepšovala její stav, ale až po šestém roce si Lenička teprve začala sedat. Kolik za tím bylo hodin cvičení a před Leničkou pořád takový kus cesty! Jenže začaly další zdravotní nesnáze. Leničce přestal fungovat jícen, nemohla nic jíst ani pít a potravu poslední čtyři roky přijímá jen sondou. Ani dvě operace nožiček zatím Lence k prvním krokům nepomohly.

Maminka by s Leničkou ráda začala s hiporehabilitací, která dobře pomáhá s držením těla a posiluje ochablé končetiny. Na tu ale zdravotní pojišťovna nepřispívá. Maminka kupuje spoustu pomůcek, plenek a léků a stará se ještě o druhou dceru. Je na všechno sama, otec na léčbu nepřispívá ani nehradí výživné.

Lenky maminka se obrátila na Patrona dětí s prosbou o pomoc v jejich těžké situaci. Pomůžeme? Přispějme Lence na hiporehabilitaci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě