Hodiny sólového zpěvu pro talentovanou Natálku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v ZUŠ - sólový zpěv - na půl roku

Obrázek daru
Bc. Vlasta Sabadosh
Patron příběhu

Bc. Vlasta Sabadosh

sociální pracovnice

Komentář patrona

Natálku a její rodinu jsem potkala při pořádání dětského dne v azylovém domě, kde rodina bydlí od března 2019. Natálčini rodiče s dětmi předtím bydleli devět let v pronajatém bytě, ale majitel se rozhodl byt prodat a byli tudíž nuceni se vystěhovat. Natálčina maminka je na rodičovské dovolené a otec v invalidním důchodu, přesto se oba dva snaží našetřit na kauci na byt a poskytnout svým dětem veškerou možnou péči. Během dětského dne jsem si všimla, jak nádherně Natálka zpívá. Z jejího talentu mi přejel mráz po zádech. Zařídila jsem, aby byla přijata do hodin sólového zpěvu v základní umělecké škole. Spolužáci se Natálce se posmívali, ale díky zpěvu se jí podařilo získat si je na svou stranu. Díky zpěvu má vyšší sebevědomí a veselejší náladu. Lékaři navíc před časem zjistili, že Natálce neroste děloha, a že je možné, že nebude moci mít v budoucnu děti, takže je pro ni hudba důležitější, než kdy předtím. Její rodiče by byli moc rádi, kdyby rozvíjela svůj talent, bohužel jsou ale ve finanční tísni a poplatek za kroužek zpěvu si nemohou dovolit.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh talentované Natálky, která touží po hodinách zpěvu

Natálce je jedenáct let, žije s rodiči a čtyřmi sourozenci a má výjimečný talent. Zpívá tak nádherně, že lidem běhá mráz po zádech.

Hudba je pro ni vším. Ve škole si svým zpěvem získala spolužáky, kteří se jí předtím posmívali. Mimo školu si zpívá takřka neustále a blaží tím svou rodinu i okolí. Jejího talentu si všimla sociální pracovnice a doporučila ji do kroužku sólového zpěvu v místní základní umělecké škole. Součástí kroužku je i hudební nauka a sborový zpěv. Rodina bohužel žije v azylovém domě a jsou ve finanční tísni, takže si nemohou dovolit Natálce kroužek sólového zpěvu zaplatit. Lékaři navíc před časem zjistili, že Natálce neroste děloha, a tak s ní často jezdí po vyšetřeních. Zpěv je pro ni velkou útěchou, která jí pomáhá nepříjemná vyšetření vydržet.

Sama Natálčina maminka měla těžké dětství a přála by si, aby Natálka měla lepší život. Velmi ji mrzí, že kvůli dočasným finančním potížím rodiny nemá Natálka možnost rozvíjet v kroužku svůj výjimečný talent. Pomůžete, aby se z Natálky stala skutečná zpěvačka?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě