Hodné Karolínce na školu v přírodě se spolužáky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě; službu zajišťuje ZŠ

Obrázek daru
Bc. Zuzana Rutkovská
Patron příběhu

Bc. Zuzana Rutkovská

Pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Maminka Karolínky s námi začala spolupracovat před měsícem. Chtěla utéct z domácího násilí. Měla štěstí, naskytl se jí byt, který si s dětmi pronajala a od přítele utekla.

Bohužel dlouhodobě nevydělává, protože jí to bývalý přítel nedovolil. Před nedávnem začala chodit alespoň na brigádu. Sociální dávky zatím nepobírá žádné, ale snaží se doložit všechny potřebné materiály, aby na ně měla nárok. Stanovené výživné zatím také nemají.

Karolínka má jet se spolužáky na školu v přírodě. Maminka výlet z důvodu finanční tísně nemůže zaplatit. Myslím si, že je pro Karolínu tento zájezd velmi důležitý. Kája se bojí, že ji ve třídě přestanou mít rádi. Na pobyt se velmi těší a je pro ni velmi důležitý pro začlenění se do kolektivu.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby Karolínka nevypadla z kolektivu spolužáků, potřebuje maminka finanční pomoc se školou v přírodě

Karolínka je hodná osmiletá holčička, má ráda koně a kočičky a své sourozence. Spolu se dvěma brášky bydlí s maminkou v nájemním bytě. Rodina se ale momentálně potýká s tíživou finanční situací.

„Se svými třemi dětmi, Karolínkou a jejím starším a mladším bráškou, jsem se odstěhovala od partnera z důvodu domácího násilí. V tuto chvíli nemám zaměstnání, protože mi to partner zakazoval. Momentálně si práci hledám, prozatím jsem si našla brigádu. V rámci sousedské výpomoci se budu starat o slečnu na invalidním vozíku. Také žádám o sociální dávky, ale kvůli otci dětí, který nespolupracuje, je pobírat zatím nemohu,“ vysvětluje momentální rodinnou finanční situaci maminka tří dětí.

Kvůli nepříjemnostem s nejistými příjmy a bývalým partnerem je v tuto chvíli pro maminku náročné děti zaopatřit, obzvlášť nad rámec základních potřeb. Karolínka by letos měla jet na školu v přírodě se spolužáky, mamince ale na zaplacení nezbývá.

Svým příspěvkem pomůžete Karolínce zůstat součástí třídního kolektivu a mamince přečkat náročné období.

„Doufám, že se brzy postavím na vlastní nohy,“ zakončuje maminka.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě