Hokejová výstroj pro Gábinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

výstroj na lední hokej (helma, hokejka, brusle); dar zajišťuje Bauer.cz

Obrázek daru
Mgr. Jitka  Dvořáková
Patron příběhu

Mgr. Jitka Dvořáková

učitelka

Komentář patrona

Gábinčinu rodinu znám dlouhých 12 let. Nejprve jsem se seznámila s nejstarší dcerkou Lilinkou, kterou jsem učila. Postupem času jsem pak poznala i ostatní členy této početné rodiny. Dnes jsem shodou okolností i jejich sousedkou, takže s jistotou mohu říct, že Gábinka je nesmírně šikovná a talentovaná malá hokejistka. Maminka také s její výchovou, ale i s výchovou ostatních dětí, odvedla kus poctivé práce. Otec dětí se do péče o ně nikdy příliš nezapojoval. Maminka se po 20 letech manželství rozhodla od něj s dětmi odejít, a to zejména vzhledem k jeho nespolehlivosti, alkoholismu a neochotě pracovat. Vím, že rovněž docházelo k psychickému týrání. Po složitých soudech, kdy otec neváhal použít i lží a manipulace, byly děti svěřeny do péče maminky a tehdy ještě jejího přítele, dnes již manžela. Mám možnost vidět, jak veškerý volný čas, který oběma zbývá po náročné práci v zaměstnání, věnují aktivitám s dětmi. A nejde jen o denní rozvoz do kroužků, ale také o další aktivity – ať už to jsou procházky, výlety na kolech nebo poznávací víkendy, kterých se účastní vždy celá rodina. Protože je péče o 6 dětí finančně hodně náročná, ráda bych jim touto cestou pomohla získat potřebné finanční prostředky na pořízení hokejové výstroje pro Gábinku. Gábinka díky hokeji neuvěřitelně rozkvetla a zlepšil se i její zdravotní stav. Pojďme jí společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,847 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své malé hokejistky Gábinky

Dvanáctiletá Gábinka hraje od 2. třídy hokej. Když začínala trénovat, všichni kluci kolem ní už pár let hráli, Gábinka se ale nevzdala a rozhodla se, že je dožene. Začala běhat, sledovala zápasy, doma jsme měli na každém kroku Jaromíra Jágra. Celou svojí bytostí se upínala k hokeji, reálně ale hrozilo, že nebude moci hrát.

Gábinka se narodila předčasně, ve 27. týdnu, a na svět si s sebou přinesla spoustu zdravotních obtíží. Krvácela do mozku, dlouho byla jen ležícím miminkem. Dodnes musí chodit na pravidelné kontroly k lékařům. Když jsme za jedním z nich přišli s tím, že chce hrát hokej, díval se na nás jako na blázny. Gábinka ale byla hodně přesvědčivá, takže jí po kontrolní magnetické rezonanci hokej dovolil. Na cestě od lékaře domů se radostí skoro vznášela.

Hned jsme koupili starou helmu, půjčili brusle od brášky a vyrazili na trénink. Zbytek výstroje nám zapůjčili v klubu. Během půl roku Gábinka své spoluhráče dohnala a ti ji nadšeně přijali mezi sebe. Neustále trénuje – běhá, plave, jezdí na kole - a je opravdu šťastná. Z uzavřené a plaché holčičky se stalo komunikativní děvče, které se přestalo stranit svých spolužáků. A já z toho mám obrovskou radost.

Když jsme si ji před lety vzali z dětského domova, lékaři nám tvrdili, že bude na vozíku. Nemohli se mýlit víc! Gábinka dnes 4x týdně řádí na ledě, sílí a září. Starosti jí ale dělá její hokejová výstroj. Zatím má vše staré nebo půjčené, protože ale roste, potřebuje nyní nové brusle, hokejku i helmu. S manželem sice oba pracujeme, protože ale splácíme dluhy z minulosti a dohromady vychováváme 6 dětí, nemůžeme jí potřebné věci pro hokej dopřát. Proto moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě