Hokejový kroužek pro autistu Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hokejový kroužek na půl roku

Obrázek daru
Romana  Kubíčková
Patron příběhu

Romana Kubíčková

vedoucí zájmové činnosti

Komentář patrona

Davídek je naprosto úžasný kluk, který miluje bruslení a hokej. Na ledě by byl nejraději celý den. Všichni se už moc těšíme, až bude moci nastoupit do svého prvního zápasu. Hokejový klub mu umožňuje trénovat nad rámec běžných tréninků, protože vidíme, jak moc ho to baví. Na ledě nevynechá jedinou minutku a i přes svůj hendikep poslouchá trenéry. Maminka mu nakoupila hokejovou výstroj, bohužel už nemá peníze na úhradu kroužku. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí a já jsem ráda, že mohu figurovat jako patronka Davídkova příběhu. Davídek je opravdu moc šikovný a pomoc si zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého autistického syna

Devítiletý Davídek je kluk s ADHD a Aspergerovým syndromem (poruchou autistického spektra). Trápí ho také lehká srdeční vada a kvůli poruše učení mu to občas ve škole moc nejde. Má přehršel energie, kterou ze všeho nejraději investuje do hokeje. Lední hokej je totiž sportem, kterému naprosto propadl.

V loňském roce jsem ho zapsala do hokejového klubu, kam však chodil jen chvíli. Po měsíci mi jeho trenér řekl, že je sice moc šikovný, při počtu 30 dětí ale nejsou schopni se mu věnovat tak, jak by potřeboval. Davídek to oplakal.

Hned jsem začala hledat jiný klub a měla jsem štěstí. Novým trenérům Davídkův hendikep nevadí a nebojí se s ním pracovat. Problém je však v tom, že tréninky na půl roku stojí 8 000 korun, a to si jako samoživitelka nemůžu dovolit. Postupně Davídkovi nakupuji výstroj, což také není levné, některé věci má zatím jen půjčené. Na kroužek však peníze nenašetřím.

Davídka okolní svět mate, v hokeji ale vidí smysl, řád a radost. Budu vám proto moc vděčná, když mi pomůžete ho v tomto nákladném sportu udržet.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě