Honzíkovi na intenzivní rehabilitace

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Mgr. Hana  Kominková
Patron příběhu

Mgr. Hana Kominková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Honzíkovu rodinu znám z Rané péče - sociální služby Poradenského střediska pro rodinu a dítě. Pravidelně spolu trénujeme pohyb, hru a učíme se nové činnosti. Snažím se také Honzíka motivovat k tomu, aby se mu do různých činností vůbec chtělo. Z mého pohledu je Honza společenský, vnímavý a zvídavý. I přes své zdravotní potíže působí jako velký bojovník. Ze všech sil se snaží plnit pokyny dospělých, i když je to pro něj mnohdy velmi náročné. Je to prostě zlatíčko a zaslouží si všechnu potřebnou odbornou péči, která mu může pomoci k samostatnosti. Příslibem zlepšení jeho stavu je rehabilitace v moderním rehabilitačním centru ARCADA. Tamější rehabilitace mají vliv na změnu pohybových vzorců pacienta, pozitivně ovlivňují jeho psychické i fyzické dovednosti. Po jejich absolvování dochází k posunu v senzomotorickém vývoji, mění se schopnost koordinace těla v prostoru, obnovují se správné pohybové návyky a posilují se svaly celého těla. Jedná se však o nákladnou rehabilitaci, na kterou nemají rodiče peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 19,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypraví příběh Honzíka, který se potýká s těžkou genetickou poruchou

Náš Honzík se narodil s genetickou poruchou, která u něj způsobuje srdeční vadu, opakované bronchitidy a opožděný psychomotorický vývoj. Velkým problémem je také tzv. hypotonie, která se projevuje svalovou ochablostí. Jeho tělíčko se tak chová jako tělo hadrové panenky.

Honzík v létě oslaví 2. narozeniny, stále se však neumí posadit, nechodí, nemluví ani se nenají. To ale neznamená, že by se to jednou nemohl naučit. Proto s ním pravidelně jezdíme na různé rehabilitace, kterým se Honzík věnuje ve stacionáři i ve specializovaných rehabilitačních centrech. Čas od času s ním absolvujeme i lázeňský pobyt. Nakoupili jsme také řadu rehabilitačních pomůcek a spoustu vibračních a zvukových hraček potřebných pro jeho stimulaci. Doma pak pracujeme zejména na jeho motorickém rozvoji, s čímž nám pomáhá rehabilitační sestra, která k nám pravidelně dochází. Jednoduše děláme všechno pro to, aby se Honzíkův stav zlepšoval.

Honzík by měl nyní na radu lékaře absolvovat intenzivní rehabilitační program, který ale pojišťovny neproplácejí. Vzhledem k častému dojíždění k různým specialistům, financování drahých rehabilitací, ale také kvůli velkým investicím do rehabilitačních a stimulačních pomůcek nám už však na další rehabilitace nezbývají peníze. Proto vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě