společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Honzíkovi na letní tábor

Přispívali jste na

finanční dar k úhradě pobytu na Dětském táboru Častoboř z.s.

Anna Simaková
Patron příběhu

Anna Simaková

Pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Honzík k nám do Adry chodí na doučování, volnočasové aktivity a nachází u nás i přátele. Ti mu pomáhají projít školní docházkou a motivují ho k tomu, aby se lépe učil a ve svém životě pak mohl dělat něco, co ho bude bavit. S kamarády si Honzík povídá o problémech, s kterými si neumí sám poradit. Působím v projektu jako koordinátorka, a tak si s ním také pravidelně povídám a snažím se mu zpříjemnit čas. Vím o tom, jak moc Honzíka trápí, že je finanční situace v jeho rodině slabá, a nemůže si proto koupit všechno, co by chtěl. Moc rád chodí na výlety a touží jezdit i na tábor. Proto věřím, že mu navrhovaný dar v podobě zaplaceného pobytu na letním táboru, pomůže vykouzlit úsměv na tváři a užít si léta, tak jak si přeje. Společný pobyt v kolektivu dětí, bude znamenat, že si i tenhle kluk vychutná prázdniny plnými doušky.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Jedenáctiletý Honzík touží jet na letní tábor

Honzík chodí do 5. třídy základní školy. Žije již sedmým rokem jen s maminkou a sestrou. Po odchodu od otce jsou odkázáni na velmi obyčejné až skromné podmínky. Jak by ne, když veškerá péče materiální i výchovná je pouze na matce. Ta se ještě donedávna musela vypořádat s tím, že nechodily do rozpočtu alimenty, takže peníze žalostně chyběly.

Aby toho nebylo málo, v posledních čtyřech letech se musela Honzova maminka starat ještě o nemocnou vlastní matku. Bylo to náročné, protože děti byly součástí této napjaté a složité situace. Problémy, které to s sebou neslo, se odrážely nejen na výsledcích ve škole, ale i na jejich psychice.

Honzík se s těžkostmi však statečně pere, proto by si zasloužil alespoň na pár dnů od nich odprostit a strávit báječných 18 dní o letních prázdninách na táboře, v přírodě, pod stanem nebo v obyčejné dřevěné chatičce. Navíc v místě, kde má již spoustu kamarádu z předešlých let. Na tomto táboře již v minulosti byl, domů se odsud vrátil jako veselé a šťastné dítě. Celé dny prý potom vyprávěl o všem, co zažil.

V těchto dnech s kamarádem už opět přemýšlí, jaká dobrodružství může o prázdninách prožít a co všechno je může na táboře letos potkat. Potřebuje však pomoci, protože v tuto chvíli hrozí, že vzhledem k finančním možnostem v rodině na žádný tábor nepojede.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Zbývá měsíc
Kroužek fotbalu pro Adámka
600 Kč
Cílová částka 2,400 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Zbývá 25 dní
Letní tábor pro Alexe a Erika
500 Kč
Cílová částka 10,060 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Zbývá 25 dní