Honzíkovi na terapii pro autisty

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapii pro autisty

Obrázek daru
Martina Šafářová
Patron příběhu

Martina Šafářová

rodinná známá

Komentář patrona

Maminku Honzíka znám již od školy a tím, že jsme přátelé, jsem velice podrobně seznámena s nelehkým osudem její rodiny. Míša i její manžel jsou velice přátelští a milí lidé, vážím si jich pro jejich upřímnost a čestnost. Honzíkovu nepříznivou situaci díky našemu přátelství sleduji již od začátku, a proto vím, jak náročné (nejen finančně) je bojovat s Honzíkovo osudem. Korunky by byly použity na týdenní intenzivní pobyt s terapiemi, který Honzík bude absolvovat o prázdninách, a dále budou použity na terapie jako takové. Jelikož sama mám indisponovaného syna (s částečně shodným postiženým jako má Honzík) vím, jak jsou terapie pro takové děti důležité. Děti si zde nácvikem osvojují sociální dovednosti, rozvíjí se zde jemná a hrubá motorika, logika a celkově terapie slouží k lepší komunikaci mezi dítětem a rodiči.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Honzíka

Honzík má rád zvířata, jejich zmenšeniny. Má velké znalosti o ptácích a broucích. Momentálně je u syna hitem atlas světa. Zná všechna hlavní města státu včetně zajímavostí o nich. Honza má také rád doplňování y-i, a to i přesto, že toto se ve škole zatím neučí. Chodí do speciální školy. Honza je zvídavý, rád se učící kluk. Z toho ale plyne velká náročnost na jeho zabavení. Kvůli autismu těžko překonává své nálady, které se často mění. Právě v tom nám i jemu pomáhají terapie. Zároveň je náš chlapeček nevidomý.

Chodí do druhé třídy speciální školy. Těžkou zrakovou vadu měl od narození, v šesti letech přišel o zrak zcela. Ve čtyřech letech mu byl diagnostikovaný autismus. Honzův vývoj je dost nerovnoměrný, v tom, co ho baví, exceluje. Co dělat nechce, tak tam je těžké se nějakého pokroku dobrat. Téměř při každé činnosti potřebuje minimálně dohled nebo asistenci, a to doma, ve škole, ale i na akcích typu lyžařský výcvik, tábor a podobně. (Tyto akce absolvuje s tyfloturistickým oddílem)

Honza na terapie chodí již delší dobu a velmi mu pomáhají. Nám jako rodičům zase pomáhá terapeutka s pochopením synova chování a jeho postupné nápravy. Učí se jak zvládat své chování a pozitivnímu náhledu na sebe. To, jak doufám, povede k jeho co nejvíc samostatnému životu v budoucnu.

Terapie jsou ovšem vcelku nákladné a my s manželem si nemůžeme dovolit je ufinancovat. Proto se s prosbou o příspěvek obracíme na vás. Budeme rádi za jakoukoliv pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě