Honzíkovi na zdravotní kočárek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní kočárek; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Radka  Surovcová
Patron příběhu

Radka Surovcová

učitelka

Komentář patrona

Honzíka znám ze školy, kde jsem už 4. rokem jeho učitelka. Honzík je zcela imobilní kluk, jeho rodina se mu ale snaží život co nejvíce ulehčit a zpříjemnit. Intenzivně s ním cvičí, podporují ho v jeho psychickém i fyzickém rozvoji. Čtyřikrát do roka s ním jezdí na intenzivní rehabilitaci, díky níž jsou vidět první pokroky. Rodiče se ho snaží plně začlenit do společenského života, jezdí s ním do přírody, navštěvují spolu s jeho mladším bráškou různé akce. Aby v tom ale mohli pokračovat, potřebují k tomu drahý zdravotní kočárek. Pojďme jim na něj společně přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 62,428 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Honzíka s kombinovaným postižením

Jsme čtyřčlenná rodina – já, manžel, náš devítiletý Honzík a čtyřletý Filípek. Ráda bych vám teď řekla víc o našem Honzíkovi.

Honzík se narodil s neprůchodností tenkého střeva, což lékaři zjistili až třetí den po porodu, kdy už byl jeho stav velmi vážný a jeho tělem zmítala sepse. Ta bohužel zapříčinila vážné poškození mozku, v důsledku čehož se můj syn potýká s těžkým kombinovaným postižením.

Postupem času se přidala ještě oční vada, takže následovala laserová operace levého oka. Při vyšetřování zraku, které proběhlo v Honzíkových 4 měsících v celkové anestezii, se mu však spustila epilepsie. A přesně v té době se jeho vývoj výrazně zpomalil. Honzík tak dnes, ve svých devíti letech nemluví, nesedí ani nechodí.

Navštěvuje 3. třídu speciální školy, kde má úžasnou paní učitelku i asistentku. Ve škole je moc rád i kvůli svým spolužákům. S Honzíkem také často cestujeme k lékařům a na rehabilitace, a tak pro něj potřebuje lehký transportní kočárek, který můžeme využít i ve škole (když jde se třídou například na procházku) nebo na našich výletech do přírody, jež se snažíme podnikat, když nám to počasí a zdravotní stav Honzíka dovolí.

Transportní kočárek je však pro nás nákladnou záležitostí a bohužel si jeho pořízení nemůžeme dovolit. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě