Honzovi na oblíbený kroužek házené

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kroužek házené

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Honzík žije s maminkou a bratrem v chatičce v chatové oblasti, která je vzdálená 2 kilometry od první autobusové zastávky. Kvůli dluhům otce bohužel přišli o rodinný dům i chatu. Nezbylo jim, než si pronajmout chatičku, aby měli kde složit hlavu. Už několik let otec o své syny nejeví žádný zájem a dokonce jim dluží obrovskou částku na výživném. Maminka je na vše úplně sama. Bez pomoci se pere s osudem a snaží se poskytnout klukům to nejlepší, co v dané situaci může. Naučila se vyžít s málem, ale na kroužky, soustředění, školy v přírodě nebo třeba nové boty a oblečení peníze prostě nejsou. Oba sourozenci jsou naprosto úžasní kluci. Houževnatí a velcí sportovci. Loni v zimě, kdy se porouchalo auto a na nové nebylo, chodil Honzík kvůli házené vzdálenost 2 kilometrů i několikrát denně. Někdy večer plakal vyčerpáním a únavou téměř nemohl dojít, ale vždy to zvládl. Ani jednou házenou nevynechal. V této kolektivní hře se našel a vždy, když se vidíme, mi se zájmem o házené vypraví. Moc bych mu přála, aby se peníze podařilo vybrat a on mohl pokračovat ve sportu, který miluje.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Honza by rád chodil na házenou, maminka samoživitelka na to ale nemá peníze

Honzovi je 9 let a chodí do 4. třídy. Je dyslektik a špatně vidí (má 5 dioptrií), takže mu dá učení více práce. Je ale houževnatý a šikovný a moc se snaží. Nejvíce na něm však obdivuji to, jak se dovede radovat z maličkostí – v tom je mi velkou inspirací. Honza je stejně jako jeho bráška Jirka velký sportovec. Miluje házenou a nic na světě ho nedonutí svůj pravidelný trénink vynechat.

Honzu a jeho brášku vychovávám sama. Jejich otec od nás odešel, když byl Honza půlroční miminko. Výživné neplatí, o své syny se nijak nezajímá. Bohužel nám zanechal obrovské dluhy, kvůli kterým jsme přišli úplně o všechno včetně střechy nad hlavou. Proto teď bydlíme v chatové oblasti. Jiné bydlení si zatím nemůžu dovolit. Naše finanční situace je zoufalá, ale dělám, co můžu, aby to kluci pocítili co nejméně.

Ráda bych vás nyní poprosila o pomoc s úhradou kroužku házené. Honzík to tam miluje a při hře je opravdu šťastný. V kroužku se děti učí, jak důležitá je týmová spolupráce a práce na sobě, co všechno může způsobit nesportovní chování a jak fungovat v rámci kolektivu. Nikdo se tam nad nikoho nepovyšuje, nikdo mu nedává najevo, že máme málo peněz. Pro Honzíka je navštěvování tohoto kroužku opravdu důležité. Pomůžete mi ho tam udržet?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě