Honzovi na psací stůl a židli

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Aneta  Girčáková
Patron příběhu

Bc. Aneta Girčáková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Honzu a jeho rodinu jsem poznala před rokem, kdy začali spolupracovat se sociálně aktivizační službou. Honza je velmi milý kluk, který se učí na zedníka a chodí na brigády. Má moc hezký vztah se svým mladším bratrem, v současné době se ale potýká se zdravotními problémy, které řeší. Honzův tatínek má velké zdravotní potíže (je po infarktu), které mu nedovolují pracovat, takže nemůže řádně finančně zajistit rodinu. Nedávno se k nim vrátila maminka, která si hned našla práci, finančně na tom však stále nejsou dobře. Honza potřebuje psací stůl s židlí do svého pokoje, který sdílí s bráškou. Zatím totiž nemá svůj prostor na psaní domácích úkolů. Protože ale na stůl ani židli doma nejsou peníze, prosí rodina o příspěvek.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,497 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Honzy, který to měl v životě hodně těžké

Jsem tátou dvou bezvadných kluků, sedmnáctiletého Honzy a devítiletého Jindry. Společně s jejich maminkou žijeme v pronajatém domku na vesnici.

Naše životy se bohužel dlouhou dobu ubíraly špatným směrem. Já i maminka jsme se totiž dostali do spárů alkoholu, a tak naši synové skončili v Klokánku. V jednom momentě vystřízlivění, kdy jsem si uvědomil, co jsme jim to udělali, jsem se rozhodl, že takhle to nesmí zůstat a že se stanu otcem, kterého si moji chlapci zaslouží. Díky kamarádovi a komunitě, která mi moc pomohla, jsem se postupně začal své závislosti zbavovat.

Časem jsem si kluky bral na víkendy a v roce 2015 jsem o ně začal bojovat skrze soudy i sociálku. Byl to dlouhý proces, ale díky podpoře komunity i víry v Boha jsem se nevzdal. V roce 2017 byly děti konečně svěřeny do mé péče a já se zapřísáhl, že už nikdy nedopustím, aby trpěly za moji nezodpovědnost. Nedávno se k nám z léčení vrátila i jejich maminka, našla si práci a já věřím, že teď už bude všechno dobré.

Starší Honza je úžasný kluk. Jsem na něj neskutečně pyšný. Učí se na zedníka a pomáhá s pracemi kolem domku. Má skvělý vztah se svým mladším bráškou, kterému byl velkou oporou v čase, kdy spolu byli v Klokánku. Honza svého mladšího brášku miluje a udělal by pro něj všechno na světě.

Honza a Jindra spolu sdílejí dětský pokoj. Díky pomoci dárců Patrona dětí v něm mají báječné postele, Honza by ale potřeboval i psací stůl a židli. Problém je však v tom, že na to doma nemáme peníze. Pracoval jsem jako zedník, po prodělaném infarktu jsou však mé pracovní možnosti dost omezené. A z příjmu maminky na to nenašetříme. Proto vám budu nesmírně vděčný za jakoukoli pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě