Honzovi na třídní kurz s novými spolužáky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

adaptační kurz pro žáky 6. třídy

Obrázek daru
Renata  Jelínková
Patron příběhu

Renata Jelínková

školní asistentka

Komentář patrona

Honzu znám z naší školy, kde pracuji jako školní asistentka. V rámci své práce ho navštěvuji i v jeho rodinném prostředí, takže znám jeho maminku i sourozence. Honza v září nastoupí do 6. třídy, kde se sejdou děti, které se ještě neznají. Aby se nová třída mohla lépe poznat a navázat hned od začátku přátelské vztahy, pořádá naše škola adaptační kurz. Velmi ráda bych Honzu na našem kurzu viděla spolu s ostatními spolužáky, maminka ale nemá 2 100 korun, které je potřeba za kurz uhradit. Maminka samoživitelka, která se stará o 5 dětí, pracuje, po úhradě dluhů z minulosti a zabezpečení všeho nezbytného pro děti jí už ale nezbývají žádné peníze. Proto se rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí. Díky vaší pomoci se Honza nebude cítit vyčleněný z kolektivu, lépe pozná nové spolužáky i třídního učitele.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,100 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Honzy, který vyrůstá s maminkou samoživitelkou a čtyřmi sourozenci

Dvanáctiletý Honza v září nastoupí do 6. třídy. Sejdou se v ní děti, které doposud chodily do jiných tříd, takže se navzájem neznají. Škola se proto rozhodla pro ně na začátku září uspořádat adaptační kurz, kde budou mít šanci se navzájem poznat mimo školní lavice. Honza se na tuto akci moc těší a vůbec si nepřipouští, že by se jí nezúčastnil. Jeho maminka ale stojí před problémem, jak tento kurz zaplatit.

Honza má totiž další 4 sourozence a maminka je na jejich výchovu i finanční zabezpečení sama. Chodí sice do práce, po úhradě nákladů na bydlení, jídlo a pravidelné splátky dluhů, které má z minulosti, jí však už na aktivity dětí nezůstávají peníze. Rozhodla se proto zkusit své štěstí a požádat o pomoc s úhradou adaptačního kurzu vás.

Pro Honzu je kurz hodně důležitý. Díky němu více pozná své nové spolužáky a stane se součástí party, se kterou stráví následující 4 roky. A dokonce se může podílet na obohacení celého kurzu. Je totiž hudebně nadaný, rád a výborně zpívá, což se skvěle hodí třeba k táboráku. Pojďme mu proto dát společně šanci se adaptačního kurzu zúčastnit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě