Hravému Tobiáškovi na jeho první postel

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dětskou postel včetně matrace a úložného prostoru; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Bc. Lic. Milan  Mašek
Patron příběhu

Bc. Lic. Milan Mašek

učitel

Komentář patrona

Tobiáškovu rodinu znám necelé dva roky. Poprvé jsem se s nimi setkal, když maminka hledala školku pro svá dnes pětiletá dvojčata. Za tu dobu, co je znám, jsem zjistil, v jak těžké situaci se rodina nachází. Jejich nejstarší syn, sedmiletý Patrik, je vážně nemocný. Jeho onemocnění se začalo projevovat epileptickými záchvaty, které způsobily, že Patrik přestal komunikovat a jeho pohybové a motorické dovednosti se začaly ztrácet. Péče o něj je velmi náročná, a to jak finančně, tak i časově. Tatínek dokonce musel odejít z práce, aby mohl doma mamince s péčí o děti pomáhat. Sama by to nezvládla. Rodina se tím bohužel dostala do finanční tísně, takže jim chybí finanční prostředky například na postel pro malého Tobiáška. Ten zatím spí s rodiči na rozkládací pohovce. Klidný spánek je obzvláště v tomto věku nesmírně důležitý, proto je kvalitní postel nutností. Pojďme na ni Tobiáškovi přispět. Za jakoukoliv pomoc předem moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,866 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svého synka

Tobiášek oslaví koncem září své druhé narozeniny. Je to hravý a aktivní chlapeček, který si společně se svým starším bráškou Adámkem rád hraje na superhrdiny. Nejčastěji tak kolem mě pobíhá malý Superman, který vykřikuje, že zachraňuje svět.

Tobiášek má 3 starší sourozence – pětiletá dvojčata Adámka a Nikolku a sedmiletého Páťu. Nejvíce našeho času a pozornosti však vyžaduje nejstarší Páťa. Před několika lety ho totiž postihla epilepsie, která způsobila, že všechno, co se do té doby naučil, zase zapomněl. Dnes nemluví, nechodí, nehraje si, vyžaduje celodenní péči.

Abychom to všechno zvládli, musel manžel před rokem opustit své zaměstnání a pomoci mi s péčí o děti. Protože jsme však měli málo peněz, zadlužili jsme se. Dnes své dluhy poctivě splácíme, finančně na tom ale vůbec nejsme dobře.

Tobiášek už je velký kluk a potřebuje novou postel. Zatím spí se mnou a s tatínkem na pohovce, pohodlné to ale není pro nikoho. Protože mu však postel koupit nemůžeme, prosíme o pomoc a příspěvek vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě