Hudebníkovi Patrikovi na školné v ZUŠ

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v ZUŠ – hra na klávesové nástroje

Obrázek daru
Eva  Šuterová
Patron příběhu

Eva Šuterová

vedoucí NZDM KC Hrušov

Komentář patrona

Mým posláním je pomáhat dětem jít dál. Patrika znám osobně. Spolupracuji s ním i s jeho rodiči, vlastně s celou jeho početnou rodinou. Moc by mě potěšilo, kdyby Patrik dostal šanci dál rozvíjet svůj hudební talent a mohl dále navštěvovat ZUŠ.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,300 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby mohl Patrik rozvíjet svůj hudební talent

Patrikovi je 10 let. Je to velmi šikovný kluk, který svým rodičům dělá radost. Pravidelně docházel do našeho nízkoprahového zařízení v Hrušově, kde navštěvoval hudební kroužek. Hraje na klávesy, stejně jako brácha René, a navíc i na saxofon, na který se naučil hrát sám. Do hraní je tak nadšený, že si na internetu vyhledává písničky a snaží se je podle sluchu sám reprodukovat. Hraje i fotbal, ale hudba je pro něj nejdůležitější. Hned jak přijde domů, hraje.

Patrikova rodina se z Hrušova musela odstěhovat. Dnes bydlí v sociálně vyloučené lokalitě Ostravě–Kunčičkách. Otec i matka jsou momentálně nezaměstnaní a vzhledem k tomu, že má Patrik sedm sourozenců, jsou ve velmi tíživé finanční situaci. Oba rodiče si i s mou pomocí hledají práci, zatím však neúspěšně.

Vzhledem k nedostatku peněz si rodiče nemohou dovolit Patrikovi ani jeho o pět let staršímu bráchovi Renému nadále platit výuku v základní umělecké škole.

Patrik má velký talent a píli. Je velmi svědomitý a na výuku, kterou pravidelně a rád navštěvuje, se vždy připravuje. Také jeho rodiče mají o své dítě zájem, spolupracují s námi i se ZUŠ. Paní ředitelka i paní učitelka v ZUŠ si ho moc chválí. Vše je opravdu bez problémů. Byla by velká škoda, pokud by nadále nemohl do základní umělecké školy chodit. Pomůžete?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě