Hygienické potřeby a výživa pro malou Klárku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

hygienické potřeby a dětskou výživu

Obrázek daru
Barbora Hrazdirová
Patron příběhu

Barbora Hrazdirová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Klárce je rok a půl, žije s maminkou a dvěma staršími sourozenci. Mamince se bohužel partnerské vztahy nepovedly tak, jak by si přála, a tak s dětmi žije sama. Šestiletý brácha a patnáctiletá sestra mají jiného otce. Rodičovský příspěvek a výživné na děti je neuživí a když se maminka pokusila požádat Úřad práce o další dávky, nedočkala se po dvou měsících ani odpovědi. Maminka se moc snaží, aby je uživila, zaplatila nájem, jídlo, a vše nutné – proto na rodičovské dovolené taky brigádně pracuje, když nejstarší sestra Klárku a brášku pohlídá. Táta na Sofii platí výživné, snažil se občas finančně pomoci navíc, pracoval v zahraničí v pohostinství. Jenže pak vypukla epidemie, o práci přišel, musel se vrátit do Čech, kde ale práci nemá. Za nouzového stavu přišla matka o brigády, a tak má velký problém, jak Sofií a její sourozence uživit.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,207 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Klárky

Jsem svobodná a se svými třemi dětmi bydlím sama, Klárka je nejmladší z nich. S jejím otcem nežijeme ve společné domácnosti od prosince 2018, ale na chodu se finančně podílel až do jara 2019. Abych vše udržela v chodu, přivydělávala jsem si jako barmanka k rodičovskému příspěvku, který na ni pobírám, ale o obě práce jsem až do odvolání přišla kvůli karanténě.

Klárka je zdravá, malá holčička, která má jít příští rok do školky. Samozřejmě péče o ni je z těch nákladnějších položek v mém rozpočtu, protože přece jen ještě potřebuje Sunar, plenky a kvalitní dětskou kosmetiku. Především ale, stejně jako moje starší děti, potřebuje stabilní zázemí a mámu, která není na pokraji vyčerpání. Vaše pomoc by nám pomohla překonat nastalé těžkosti. Předem za celou rodinu moc děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě