Ilonce na školné ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v soukromé školce na období květen - srpen 2018

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Ilonka žije pouze se svým s otcem. Několik týdnů jsme se jí snažili najít místo ve státní školce, bohužel jsme neuspěli. Ilonka ale potřebuje dětský kolektiv, s tatínkem do práce chodit nemůže. Pokud by otec místo práce trávil čas doma s Ilonkou, dostali by se do existenčních problémů. Jedinou možností tak bylo najít soukromou školku. Ani to nebylo bez problémů, nakonec jsme ale jedno místo sehnali. Jelikož tatínek vše platí sám (včetně exekucí), na tak velkou platbu v soukromé školce prostě nemá. Příbuzné, kteří by mohli pomoci, nemají. Pomozme jim proto my.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh svoji dcerky

Pětiletá Ilonka žije pouze se mnou, svým tatínkem. Když si maminka sbalila věci a odešla od nás, měla Ilonka teprve dva roky. V té chvíli jsem musel přestat chodit do zaměstnání a začít se o Ilonku starat „na plný úvazek“. Nebylo to snadné, nemáme žádné příbuzné, kteří by nám pomohli. Finanční potíže jsem bohužel řešil půjčkami a postupem času jsem se dostal do dluhové pasti. Situaci ale řeším.

Protože jsme s Ilonkou pořád spolu, je na mě hodně fixovaná. Její umístění do školky ještě nedávno nepřicházelo v úvahu. Teď už mám ale pocit, že je dostatečně zralá na to, aby do školky chodit začala. Problém je v tom, že jsme byli ve všech školkách v okolí odmítnuti s tím, že pro Ilonku nemají místo. Protože už ale chodím do práce, je pro mě školka zcela zásadní – Ilonku s sebou do práce brát nemůžu.

První měsíce po svém nástupu do zaměstnání jsem svojí dcerce platil chůvu, bohužel to pro mě bylo příliš finančně náročné. Teď Ilonku přijali do soukromé školky, kam by mohla chodit od května do srpna. Na výdaje spojené se soukromou školkou ale nemám peníze. V září Ilonka nastoupí do státní školky, to už zvládnu sám, musím však nějak vyřešit léto.

Pokud se mi nepodaří sehnat peníze, vůbec nevím, co budeme dělat. Kvůli mojí práci jsme se museli přestěhovat, ještě tady nemáme žádné přátele, nikoho, kdo by mi Ilonku třeba pohlídal. Ilonka navíc potřebuje trávit čas s jinými dětmi. Musí se naučit vycházet s nimi, bavit se a hrát si v dětském kolektivu. Zatím totiž veškerý čas tráví pouze se mnou.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě