Ilonce na sportovní kroužek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sportovní kroužek při mateřské škole, tzv. Sportovky

Obrázek daru
Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Rodině pomáháme v rámci našeho spolku Daveláček. Ilonka je moc milá a šikovná holčička, o kterou se stará tatínek. Žijí bohužel v chudobě. Tatínek je ze svého minulého života zatížený exekucemi a tak se jim nežije moc dobře. Většinu výplaty seberou exekutoři a po zaplacení výdajů spojených s bydlením nezbude tatínkovi Ilonky téměř nic. Peníze nestačí ani na jídlo, natož na kroužky nebo jakékoliv jiné aktivity. Maminka se o dceru nezajímá a neplatí ani výživné. Ilonka navštěvuje sportovní kroužek, kam chodí moc ráda. Tuto možnost má jen díky štědrosti a laskavosti okolí. A pokud se díky Patronovi dětí podaří vybrat 1 700 korun, bude moci v docházce do kroužku i nadále pokračovat. Moc se za Ilonku přimlouvám a děkuji všem, kteří pomohou.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své Ilonky, kterou vychovává sám

Pětiletá Ilonka žije pouze se mnou. Když si její maminka sbalila věci a odešla od nás, měla Ilonka teprve dva roky. V té chvíli jsem musel přestat chodit do zaměstnání a začít se o Ilonku starat „na plný úvazek“. Nebylo to snadné, nemáme žádné příbuzné, kteří by nám pomohli. Finanční potíže jsem bohužel řešil půjčkami a postupem času jsem se dostal do dluhové pasti. V současné době již pracuji a Ilonka chodí do mateřské školy, po odečtení všech nákladů na bydlení a splátky nám však nezůstává vůbec nic.

Ilonka je skvělá a veškeré nástrahy osudu snáší velmi dobře. Tři měsíce byla v Klokánku, protože jsme přišli o bydlení a já musel rychle shánět nové. Pak jsme se společně přestěhovali a Ilonka nastoupila do nové školky. Moc se jí tam líbí a v kolektivu dětí je oblíbená. Ráda si kreslí, modeluje z modelíny, hraje si s legem a baví ji sledování dětských kreslených pořadů. Její slabostí jsou princezny, ale to je u pětiletých děvčátek běžné.

Ilonka i přes svůj nízký věk trpí nadváhou. Byl bych proto rád, kdyby mohla pokračovat v docházce do sportovního kroužku. Organizovaná sportovní aktivita vedená profesionálním trenérem prospívá jejímu zdraví i mysli. Ilonka se hýbe ráda, užívá si spoustu kolektivních aktivit, samotnou ji to však nebaví. A protože si teď nemohu dovolit pohybový kroužek financovat, prosím o pomoc a finanční podporu vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě