společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Ilonce na sportovní kroužek

Přispívali jste na

sportovní kroužek při mateřské škole, tzv. Sportovky

Iveta Nejtková
Patron příběhu

Iveta Nejtková

předsedkyně spolku Daveláček

Komentář patrona

Rodině pomáháme v rámci našeho spolku Daveláček. Ilonka je moc milá a šikovná holčička, o kterou se stará tatínek. Žijí bohužel v chudobě. Tatínek je ze svého minulého života zatížený exekucemi a tak se jim nežije moc dobře. Většinu výplaty seberou exekutoři a po zaplacení výdajů spojených s bydlením nezbude tatínkovi Ilonky téměř nic. Peníze nestačí ani na jídlo, natož na kroužky nebo jakékoliv jiné aktivity. Maminka se o dceru nezajímá a neplatí ani výživné. Ilonka navštěvuje sportovní kroužek, kam chodí moc ráda. Tuto možnost má jen díky štědrosti a laskavosti okolí. A pokud se díky Patronovi dětí podaří vybrat 1 700 korun, bude moci v docházce do kroužku i nadále pokračovat. Moc se za Ilonku přimlouvám a děkuji všem, kteří pomohou.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Tatínek vypráví příběh své Ilonky, kterou vychovává sám

Pětiletá Ilonka žije pouze se mnou. Když si její maminka sbalila věci a odešla od nás, měla Ilonka teprve dva roky. V té chvíli jsem musel přestat chodit do zaměstnání a začít se o Ilonku starat „na plný úvazek“. Nebylo to snadné, nemáme žádné příbuzné, kteří by nám pomohli. Finanční potíže jsem bohužel řešil půjčkami a postupem času jsem se dostal do dluhové pasti. V současné době již pracuji a Ilonka chodí do mateřské školy, po odečtení všech nákladů na bydlení a splátky nám však nezůstává vůbec nic.

Ilonka je skvělá a veškeré nástrahy osudu snáší velmi dobře. Tři měsíce byla v Klokánku, protože jsme přišli o bydlení a já musel rychle shánět nové. Pak jsme se společně přestěhovali a Ilonka nastoupila do nové školky. Moc se jí tam líbí a v kolektivu dětí je oblíbená. Ráda si kreslí, modeluje z modelíny, hraje si s legem a baví ji sledování dětských kreslených pořadů. Její slabostí jsou princezny, ale to je u pětiletých děvčátek běžné.

Ilonka i přes svůj nízký věk trpí nadváhou. Byl bych proto rád, kdyby mohla pokračovat v docházce do sportovního kroužku. Organizovaná sportovní aktivita vedená profesionálním trenérem prospívá jejímu zdraví i mysli. Ilonka se hýbe ráda, užívá si spoustu kolektivních aktivit, samotnou ji to však nebaví. A protože si teď nemohu dovolit pohybový kroužek financovat, prosím o pomoc a finanční podporu vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě