Individuální rehabilitace pro Dorotku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

individuální rehabilitační cvičení; dar zajišťuje Complex Therapy s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Lenka  Šamonilová
Patron příběhu

Mgr. Lenka Šamonilová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Dorotka je dcera mé nejlepší kamarádky, se kterou se známe už od mateřské školy. Dorotka trpí postižením ledvin, proto má sklony k častým zánětům močových cest. Má rovněž srdeční a oční vadu a musí se prát s postižením mentálního a tělesného vývoje. Doporučované rehabilitační cvičení zlepší její motorické dovednosti a posílí celkové držení těla, čímž se rodičům také usnadní péče o ni.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, jak ho napsal osud

Už před Dorotky (7 let) narozením jsme věděli, že nebude mít úplně v pořádku ledviny. Po komplikovaném porodu, kdy musela být oživována, se ukázalo, že jedna ledvina je zcela nefunkční a druhá vážně poškozená. Dorotka tak musela v 6 měsících podstoupit náročnou operaci. U problémů s ledvinami to ale neskončilo.

Další vyšetření ukázala na poškození srdce a agenezi corpus callosum (chybějící propojení mezi mozkovými hemisférami). V roce se u Dorotky poprvé také objevily febrilní křeče (dítě nejprve ztuhne, prohne se do oblouku a poté se začne nekontrolovatelně třást) a začala znatelně zaostávat jak v psychickém, tak v motorickém vývoji. Ve třech a půl letech jsme ji pak sami objednali na speciální oční vyšetření, které prokázalo, že má značně poškozený zrak (4 dioptrie, 4 cylindry).

Dorotka v minulosti absolvovala mnoho průběžných neurologických a genetických vyšetření, která však nepřinesla nic, co by nám odůvodnilo, proč má naše dcerka poškozené orgány a zaostává v psychomotorickém vývoji. Teprve na základě posledního podrobného genetického vyšetření jí byla ve čtyřech letech stanovena diagnóza Mowat-Wilsonův syndrom. Jedná se o genetickou vadu na chromozomu, která má za následek psychomotorickou retardaci, poškození srdce, ledvin, mozku, zraku, pohlavních orgánů, onemocnění zažívacího traktu, výpadky vědomí. Prognózy nejsou příliš příznivé, z dosud popsaných případů se jen malé množství dětí naučí chodit a mluvit.

Vzhledem k uvedeným zdravotním problémům vyžaduje Dorotka stálou péči a kvůli stále častějším záchvatům, provázeným krátkodobou ztrátou vědomí a křečemi, i permanentní osobní dohled.

Již devětkrát jsme absolvovali rehabilitační pobyt v ADELI v Piešťanech a jednou čtrnáctidenní ambulantní cyklus v Complex Therapy ve Zlíně. Oba tyto rehabilitační programy mají na psychomotorickou stránku Dorotčina vývoje největší vliv. Každý rehabilitační cyklus ji vždy posune o kousek dál a pomůže k celkovému zpevnění jejího svalstva. Po posledních dvou rehabilitacích se začala sama snažit o "boční sed" a do úplného vzpřímeného sedu jí chybí už jen kousek. Bohužel je léčba velmi nákladná a zdravotní pojišťovna na ni nepřispívá. Proto bychom rádi požádali o finanční dar na rehabilitaci v Complex Therapy ve Zlíně prostřednictvím Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě