Inhalátor pro Viktorku s cystickou fibrózou

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

cestovní inhalátor; dar zajišťuje PHILmed Gesundheit GmbH

Obrázek daru
Anna  Chmelařová
Patron příběhu

Anna Chmelařová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Viktorka je osmiměsíční dívenka, které byla záhy po narození diagnostikována cystická fibróza. Poprvé jsme se setkaly ve FN v Motole v rámci edukačního pobytu při zácviku do respirační fyzioterapie. Za svůj život si Viky stihla pobýt více než měsíc v nemocnici kvůli přetrvávající neprovzdušněné části plic. Momentálně je konečně s celou rodinou doma, každodenně však musí podstupovat nesnadnou a zdlouhavou péči o pacienta s CF, včetně inhalací a následné fyzioterapie. A právě nový inhalátor, o který rodina žádá, by pomohl Viktorce i celé její rodině výrazně zvýšit kvalitu života. Hlavním benefitem je možnost provádět inhalace nezávisle na dostupnosti zásuvky pro nabíjení přístroje. Zároveň je inhalátor menší a tedy skladnější. Díky těmto výhodám by rodina mohla být výrazně více nezávislá, což by rodičům umožnilo poskytnout svým dvěma dcerám co nejvíce bezstarostné dětství, nezatížené dopady vážného onemocnění Viktorky.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,363 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své nemocné dcerky

Maličká Viktorka se narodila s cystickou fibrózou. Jedná se o dědičně podmíněné onemocnění, které postihuje zejména dýchací a trávicí ústrojí. Projevuje se opakovanými infekcemi dýchacích cest, které mohou časem poškodit plíce, nemocní také špatně tráví potravu, protože jejich slinivka břišní nefunguje tak, jak má.

Třikrát až pětkrát denně Viktorka inhaluje, musím jí odsávat hleny a pravidelně s ní rehabilitovat. Aby si v těle zachovala alespoň nějaké vitamíny, musí brát řadu léků, i tak jsme ale často v nemocnici. Na plicích se jí usazuje hlen, kde se vesele množí bakterie, bez antibiotik se už neobejde. Za sebou má také tři bronchoskopie.

Kromě Viktorky s manželem vychováváme ještě dvouletou Verunku, která tímhle vším dost trpí. Když jsem s Viktorkou v nemocnici a tatínek v práci, musí být na hlídání u příbuzných. Je to navíc aktivní holčička, která ráda běhá a skáče, kvůli Viktorčině nemoci s ní však nemůžeme moc chodit ven. A pokud už někam jdeme, musí mít Viktorka roušku a na blízku inhalátor. A právě to je problém.

Náš stávající inhalátor musíme připojovat do zásuvky, žádné delší cesty tak pro nás nepřicházejí v úvahu. Moc by se nám proto hodil cestovní inhalátor, se kterým bychom konečně mohli vyrazit například na výlet do přírody, ale také s větším klidem přečkat náročná vyšetření. Pojišťovny nám však na inhalátor přispějí jen jednou za pět let a my si nyní takový výdaj nemůžeme dovolit. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě