Intenzivní neurorehabilitace pro Nikolku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

třítýdenní neurorehabilitační pobyt MiniPegas; dar zajišťuje Armandi Therapy Clinic

Obrázek daru
Mgr. Aneta  Bučková
Patron příběhu

Mgr. Aneta Bučková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Nikolku a její maminku znám díky jejich spolupráci se sociální službou rané péče EDA. Nikolka je holčička s vrozenou vývojovou vadou mozku, která jí způsobuje těžké opoždění psychomotorického vývoje. Dále ji trápí hypotonie (svalová ochablost) a zraková vada. Nikolce by nyní velmi pomohl speciální neurorehabilitační terapeutický pobyt, který jí dopomůže k většímu uvědomění si svého těla, zpevnění hypotonických svalů a upevnění a zlepšení dosavadních dovedností v pohybovém vývoji. Dalším cílem tohoto pobytu je připravit Nikolku na intenzivnější rehabilitace a usnadnit jí tak cestu k dalším pokrokům. Jedná se však o finančně nákladnou záležitost, na kterou nemá maminka samoživitelka dostatek peněz.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své nemocné holčičky

Nikolka je moje téměř čtyřletá holčička, jejíž mentální i fyzický vývoj se zastavil na úrovni pětiměsíčního dítěte. Že s ní něco není v pořádku, jsem si všimla, když byla dvouměsíční miminko. Měla jsem pocit, že se opožďuje ve svém vývoji, proto jsem s ní na základě lékařského doporučení začala cvičit podle Vojtovy metody a doufala, že to zabere.

O pár měsíců později však moje Nikolka prošla kolotočem různých vyšetření, která zakončila magnetická rezonance. Ta odhalila poškození mozku, ke kterému se před půl rokem přidala ještě epilepsie. Dnes je Nikolka prakticky nepohyblivá, neleze, nesedí ani nechodí, mluvit také nedokáže.

Nikolka si už vyzkoušela řadu různých rehabilitací a terapií. Nadšená byla z hipoterapií – u koní se jí moc líbilo – proto v nich pokračujeme dodnes. Oblíbila si také hodiny ve společnosti terapeutického pejska. Byly jsme spolu rovněž v Jánských Lázních, kde se jí hodně ulevilo. Při našem dalším lázeňském pobytu se bohužel objevily první epileptické záchvaty. Lékaři mě upozorňovali na možnost, že se tyto záchvaty vzhledem k Nikolčině diagnóze mohou objevit, doufala jsem ale, že se jim vyhneme. Bohužel marně.

Ráda bych jí nyní dopřála intenzivní třítýdenní neurorehabilitační pobyt, který se zaměřuje na zlepšování motorických dovedností. Při tomto cvičení dochází ke zpevňování ochablých svalů, které se tak připravují na další, mnohem náročnější terapie, které zatím Nikolka nezvládne. Stejně jako jiné rehabilitační pobyty, i tento musím uhradit sama. Protože jsem ale samoživitelka a tolik peněz nemám, obracím se s žádostí o pomoc na vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě