Intenzivní neurorehabilitační program pro Matýska

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvoutýdenní rehabilitační program Klim-therapy; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Bc. Monika  Klímová
Patron příběhu

Bc. Monika Klímová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

S Matýskem se známe od loňského jara, kdy mě kontaktovala jeho maminka. Od té doby ke mně Matýsek pravidelně dochází na rehabilitaci. S maminkou také řešíme pomůcky a aktivity, které by Matýskovi pomohly k co největší soběstačnosti v běžném životě. Matýsek má 2 mladší brášky a vždycky, když si pro něj všichni přijdou po rehabilitaci, ho obdivuji za jeho trpělivost, kterou s mladšími sourozenci má. I přes své fyzické omezení se Matýsek velmi zajímá o okolí, je hodně upovídaný a má skvělou paměť. To je také důvod, proč se s ním nikdy nenudím. Často mě překvapí tím, co vymyslí za lumpárnu, nebo tím, že zmíní detail z vyprávění, na který jsem už dávno zapomněla. Na našich pravidelných setkáních v rámci fyzioterapie se Matýsek momentálně učí samostatně sedět, zatím zvládne vylézt na všechny čtyři. Stále je naštěstí ve věku, kdy je jeho centrální nervová soustava tvárnější, takže co se naučí teď, z toho bude čerpat v budoucnu. Každoroční opakování intenzivních pohybových programů je tak pro něj nutností a zároveň příslibem, že jednou bude samostatnější.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh Matýska, který se potýká s dětskou mozkovou obrnou s postižením všech končetin

Můj Matýsek (6 let) je upovídaný rošťák, kterému je dobře ve společnosti jiných lidí. Užívá si situace, kdy je středem pozornosti. Rád brnká na kytaru, poslouchá hudbu a pohádky. Je také vděčný, když mu někdo na něco zahraje nebo ho vezme na koncert. Má rád auta a pořád si hraje na řidiče. A protože je to malý průzkumník, baví ho i výlety v kočárku. S taťkou pak nejraději jezdí na bazén nebo kamkoliv k vodě.

Matýsek se však v důsledku komplikovaného a předčasného porodu potýká s dětskou mozkovou obrnou ve formě spastické kvadruparézy. Jedná se o nejtěžší formu dětské mozkové obrny, která způsobuje postižení všech končetin. Náš život se tak točí kolem zdravotních prohlídek, rehabilitací a cvičení. Protože je ale Matýsek velký dříč, postupně se dostavují malé úspěchy.

Největší Matýskovy pokroky pozorujeme zejména po intenzivní neurorehabilitaci s názvem Klim-therapy, která je sice časově i finančně náročná, Matýskův stav se však po ní neskutečně lepší. Díky ní si už například dokáže s drobnou oporou hrát v sedě i v kleku a umí se přetáčet. A to je pro nás obrovský úspěch. Nevěřili jsme, že někdy něco takového dokáže.

Matýsek však zatím není schopen samostatně sedět ani stát, zvýšená spasticita na všech končetinám mu nedovolí se postavit na nohy, natož udělat první krůčky. Objevily se také problémy s kyčlemi a spastickými křečemi, které se s věkem zhoršují. Matýsek tak musí čím dál více nejen rehabilitovat, ale také podstupovat různé lékařské zákroky. Má tak za sebou operaci Ulzibat, která nás loni stála 69 000 korun, a následnou intenzivní rehabilitaci na Slovensku, kde se specializují na rehabilitace speciálně po této operaci.

Protože nás péče o Matýska loni finančně zcela vyčerpala, nemůžeme si nyní dovolit mu uhradit intenzivní rehabilitační program Klim-therapy. Ten je však pro Matýska důležitější než kdykoli předtím. Levá kyčel ho totiž stále hodně zlobí, a pokud nedojde ke zlepšení, bude muset znovu na operaci. A tomu bychom se chtěli vyhnout. Věřím, a lékaři mi dávají za pravdu, že díky neurorehabilitaci Klim-therapy se zlepší nejen Matýskova levá kyčel, ale dojde také k uvolnění spasticity na rukou i nohou, čímž se rozhýbe minimálně levá strana jeho těla.

Protože je však financování této neurorehabilitace nad naše finanční možnosti, žádáme o pomoc Patrona dětí. Ten nám už jednou pomohl s pořízením speciálního vozíku, díky kterému může náš malý výletník bezpečně a pohodlně prozkoumávat svět. Proto se na něj s důvěrou a nadějí obracíme znovu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě