Intenzivní pohybová terapie pro Laru

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní program pohybové terapie KLIM-THERAPY; dar zajišťují Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Vendulka  Saidani
Patron příběhu

Vendulka Saidani

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Laru a její maminku znám zhruba 4 roky. Jsme si velmi blízké. Jezdíme společně na výlety a moje dcerka je Lařinou nejlepší kamarádkou. Lara je moc šikovná a chytrá, poctivě rehabilituje a sní o tom, že jednou bude tančit. Cílem její maminky teď je, aby byla co nejsamostatnější, proto jí chce dopřát intenzivní rehabilitační pobyt, který jí pomůže v motorickém vývoji. Protože se však jedná o nákladnou záležitost, potřebuje pomoc s jejím financováním.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 18000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Lary, která se pere s dětskou mozkovou obrnou

Moje třináctiletá dcerka Lara má jeden velký sen – stát se baletkou. A já se snažím udělat vše, abych jí ho alespoň částečně mohla splnit.

Lara se měla narodit jako zdravé miminko, při porodu ale došlo ke komplikacím. I přes počáteční obtíže jsem však z nemocnice odcházela s tím, že je Lara naprosto v pořádku. To se bohužel během několika měsíců změnilo.

Do jejího života totiž vstoupila dětská mozková obrna. V Lařině případě se jedná o specifickou formu, kdy je v mozku nejvíce zasažen mozeček a centrum rovnováhy, což se projevuje zejména při chůzi. Objevila se u ní také těžká oční vada, chybí jí duhovka v obou očích, je světloplachá, krátkozraká a má 5 dioptrií. Do svých dvou let neseděla, neplazila se, nechodila ani nemluvila.

Později jsme spolu začaly cvičit Vojtovu metodu, rehabilitovat pomocí jízdy na koních a plavání, procvičovaly jsme logopedii. Po dvou letech intenzivní práce se Lara hodně motoricky zlepšila. Sama si sedla a začala se plazit po břiše.

Když měla pět let, náhodou jsem objevila novou metodu rehabilitace, která k cvičení využívá speciální obleček. A čas ukázal, že tato forma rehabilitace skvěle funguje na Lařinu narušenou rovnováhu. Díky tomuto cvičení jde moje holčička pomalu dopředu. Nyní už sedí, leze, vydrží chvilku sama stát a za ruku ujde i několik metrů. Stále ale velmi bojuje s nekontrolovatelnými a nebezpečnými pády. Nemá totiž žádné obrané reflexy, proto musí být neustále pod dohledem jiné osoby.

Lara má za sebou rovněž intenzivní rehabilitační pobyty v Sanatoriích Klimkovice, které jí moc pomáhají. Bohužel ale žijeme bez tatínka, a tak je pro mě náročné tyto drahé, ale účinné rehabilitace financovat. Pro svoji holčičku ale udělám všechno na světě, proto se na vás obracím s žádostí o pomoc.

Možná, že Lara nikdy tančit nebude, věřím však, že se dočká stabilních a samostatných krůčků.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě