Intenzivní pohybová terapie pro Leonku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní program pohybové terapie KLIM-THERAPY v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Martina Hoke
Patron příběhu

Martina Hoke

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Leonkou se znám prakticky od jejího předčasného narození, neboť její babička je moje nejbližší kamarádka. Chodily jsme spolu na střední školu, a od té doby jsme denně ve spojení. Pojí nás velmi krásný a přátelský vztah. Holkám moc fandím a přála bych si, aby mi, až jednou přijdu na návštěvu a zaklepu na dveře, přišla otevřít sama Leonka. A k tomu jí mohou dopomoci rehabilitace v Klimkovicích.

Společně jsme vybrali
celou částku 59,120 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malé Leonky a její babičky

Jmenuji se Marcela a všemožně se snažím pomoci své čtyřleté vnučce Leonce, kterou mám v péči. Její maminka o ni bohužel nejeví zájem. Společně bydlíme v pronajatém bytě 3+1 spolu s mým dospívajícím a studujícím synem (19).

Leonka je milá a zvídavá holčička se zájmem o všechno okolo. Chodí do školky, kde je moc ráda a kde má svého asistenta. Její vstup do života však nebyl vůbec jednoduchý, ale prala se jako lvice. I když svůj boj o život nakonec vyhrála, neobešlo se to bez následků.

Leonka se narodila ve 23. týdnu těhotenství s porodní váhou 550 gramů. Pět dní po porodu se u ní objevilo krvácení do levé části mozku. V důsledku tohoto krvácení se u ní rozvinula dětská mozková obrna se spastickou diparézou (postižení dolních končetin). To ale není všechno. Leonce se v hlavičce hromadí mozkomíšní mok, což je typickým projevem hydrocefalu. Kvůli těmto nemocem Leonka nechodí, nedokáže se sama najíst, obléknout, dojít si na záchod.

Od narození Leonka cvičí Vojtovu metodu, od jednoho roku pak společně jezdíme do lázní na pravidelné rehabilitační pobyty. Klasické lázně a jejich procedury však přestaly být pro Leonku účinné, a proto jsem musela najít jiné progresivní cvičení. A to jsem našla v Sanatoriích Klimkovice. Díky intenzivnímu a speciálnímu cvičení KLIM-THERAPY udělala Leonka veliký pokrok, a to hlavně po stránce mentální. Začíná pěkně mluvit a má úžasnou paměť, kdy si dokáže zapamatovat básničky, písničky a barvičky. Teď už pozná i čísla a písmenka. Po stránce motorické se také hodně zlepšila. Její tělíčko je pevnější a i když se zatím nedokáže samostatně ani postavit, její stabilita se výrazně zlepšila.Náklady na jeden takový měsíční pobyt se ale šplhají až k šedesáti tisícům, a to si z našeho rozpočtu nemůžeme dovolit. Já pracuji jako účetní, ale není v mých silách takovou sumu našetřit. Proto jsem poprosila o pomoc Patrona dětí.

Mým velikým snem a zároveň i cílem je dosáhnout toho, aby se Leonka dokázala postavit na svoje nožky. Je pro mě hodně bolestivé, když ji vidím, jak z kočárku smutně kouká na běhající děti a ví, že se k nim nemůže připojit. A já udělám vše, co je v mých silách, aby jednou mohla Leonka běhat s nimi.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě