Intenzivní pohybová terapie pro Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

neurorehabilitační program RehaKlim v Sanatoriích Klimkovice

Obrázek daru
Kateřina  Klímová
Patron příběhu

Kateřina Klímová

asistent pedagoga

Komentář patrona

Pracuji na základní škole, kde působím jako asistentka malé Terezky. Terezka potřebuje asistenci jak ve škole, tak i na kroužcích. Díky pobytu v Klimkovicích, který už má za sebou, se její zdravotní stav velmi zlepšil a udělala velké pokroky. Náročnější a intenzivnější program RehaKlim by s ní mohl udělat zázraky. Pojďme Terezce společně pomoci k jistější chůzi a šťastnějšímu životu.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,350 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Terezky, která každý den bojuje o jeden krůček navíc

Když se narodila dnes devítiletá Terezka, byl to pro nás nejkrásnější den v životě. Nikdo tehdy ale ještě netušil, jak velké překážky si pro ni osud připravil.

Když měla Terezka dva měsíce, začala nekontrolovatelně hýbat očima. To byl však pouze začátek. Po mnoha různých vyšetřeních se ukázalo, že trpí vzácným Joubertovým sydromem. Jedná se o genetickou poruchu, která negativně ovlivňuje část mozku, jež je zodpovědná za motoriku. Terezka tak má obrovské problémy s pohybem.

Začali jsme s ní okamžitě cvičit podle Vojtovy metody a díky velkému úsilí nás, rodičů, a především zásluhou Terezky se po prvním roce svého života posadila. Ve čtyřech letech potom udělala první samostatné krůčky. Naše radost byla obrovská. S pokrokem, kterého Terezka dosáhla, však přišla komplikace. Terezka prodělala pár epileptických záchvatů, naštěstí to už máme pod kontrolou.

Terezka je houževnatá a šikovná holčička, která se snaží být co nejvíce samostatná. Jsme na ni moc pyšní. Momentálně ji nejvíce trápí nestabilní chůze. Ujde jen velmi krátké vzdálenosti, na ty delší používáme vozík. S Terezkou jsme už absolvovali speciální rehabilitační pobyty ve Velkých Losinách, v Jánských Lázních i Klimkovicích. A právě v Klimkovicích mají speciální program intenzivní rehabilitace RehaKlim. Zatím jsme se ho ještě nemohli zúčastnit, protože se jedná o program, který není hrazen pojišťovnami. Je ale mnohem účinnější než jiné, pojišťovnami podporované rehabilitace. RehaKlim posiluje hluboký stabilizační systém, zlepšuje držení těla a posiluje svalstvo končetin i trupu. Tento program bychom podle lékařů měli absolvovat nejméně 2x do roka, což si ale v žádném případě nemůžeme dovolit.

S Terezkou a její starší sestřičkou žijeme v rodinném domku, který časem musíme přizpůsobit Terezky potřebám. Péče o dvě děti plus financování Terezčiny léčby výrazně zatěžuje náš rodinný rozpočet, takže na drahé rehabilitace už peníze nezbývají. Proto jsme se rozhodli požádat o pomoc s financováním tohoto rehabilitačního pobytu. Sami to nezvládneme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě