Intenzivní rehabilitace BabyKosmík pro Adrianka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitaci BabyKosmík (na 4 týdny); dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Bc. Kateřina  Viragová
Patron příběhu

Bc. Kateřina Viragová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Adrianka a jeho rodinu znám velmi dobře. Dokonce jsem kmotrou Adriankova staršího bratra. Adrianek přišel na svět při těžkém a komplikovaném porodu, jehož následkem má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu a svalovou hypotonii. Téměř ve třech letech se tak ještě není schopen sám pohybovat. V loňském roce však navštívil rehabilitační centrum Adeli na Slovensku, kde udělal velké pokroky – dokáže se už posadit a s pomocí i postavit. Věříme, že díky dalším takovým rehabilitacím by mohl časem udělat i první krůčky. Nejideálněji se jeví intenzivní rehabilitační pobyt na Neurorehabilitační klinice AXON, který bohužel pojišťovny neproplácejí. Rodina si ale nemůže dovolit tento pobyt hradit. Vzhledem k Adriankovým speciálním potřebám přišel tatínek o práci a momentálně dochází jen na různé brigády. A maminka se stará o Adrianka. Peníze na takto nákladné rehabilitace tak rodiče nemají.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,700 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Adrianka, pro kterého jsou rehabilitace nadějí na první krůčky

Adrianek zanedlouho oslaví třetí narozeniny. Rád poslouchá písničky (nejoblíbenější jsou tzv. Čiperky), na které skvěle reaguje a kterým už propadla celá naše rodina. Hodně času také tráví při hraní se svým starším bráškou, který ho učí různé říkanky nebo si spolu kutálí s míčem. Adrianek je veselý kluk, který jde životem s úsměvem a radostí, i když k tomu často nemá důvod. Každý den mi dává sílu ráno vstát a bojovat za to, aby se měl co nejlépe.

Adrianek se narodil akutním císařským řezem po výhřezu pupečníku, a to už v 37. týdnu. Bojoval s nedostatkem kyslíku, který vyústil v dětskou mozkovou obrnu a svalovou hypotonii (ochablost). Můj chlapeček tak zatím nechodí. U Adrianka se bohužel nerozvinul sací a polykací reflex, takže ho ještě dnes krmím stříkačkou. Váží pouhých 8 kilo, ale protože do něj nedostanu nic jiného než sunar, jen tak se mu přibrat nepodaří.

I přes všechny nelichotivé diagnózy a prognózy však Adrianek zůstává velkým bojovníkem. Ochotně cvičí a rehabilituje, je opravdu hodný. Byla bych moc ráda, kdyby mohl absolvovat čtyřtýdenní rehabilitační pobyt, který by ho, jak pevně doufám, postavil na nohy. S Adriankem sice cvičím doma, ale nejsem odborník. Sama se navíc potřebuji neustále učit nové cviky a dívat se fyzioterapeutům pod ruce, protože jen tak mohu Adriankovi poskytnout tu nejlepší péči. Speciální rehabilitační pobyt však stojí dost peněz a v rodinném rozpočtu teď takovou sumu nemáme. Proto prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě