Intenzivní rehabilitace pro Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní ambulantní rehabilitace Therasuit po dobu jednoho měsíce; dar zajišťuje Therasuit Brno

Obrázek daru
Václav Arnošt
Patron příběhu

Václav Arnošt

místopředseda Hašle z.s.

Komentář patrona

Usměvavého Kubíka znám už několik let. Naše nezisková organizace jeho rodině čas od času pomáhá získat finanční prostředky na nákup zdravotních pomůcek, bez kterých se Kubík neobejde. Péče o něj je pro rodiče náročná jak fyzicky a psychicky, tak i finančně. Placení nákladných rehabilitací a dalších terapií dělá pravidelný vítr v jejich rodinném rozpočtu. Nyní by Kubíkovi rádi dopřáli intenzivní rehabilitaci s využitím speciálního rehabilitačního oblečku, ta však není hrazena pojišťovnami. A protože rodinné úspory docházejí, rozhodli se požádat o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 45,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kubíka, který má díky mnoha rehabilitacím naději na to, že jednou bude chodit

Jsme čtyřčlenná rodina – já, manžel a synové Kubík (9 let) a Štěpánek (5 roky). Bydlíme v rodinném domku po manželových prarodičích. V domku se nám hezky žije, bohužel ale není bezbariérový, a proto jsme byli nuceni začít přistavovat bezbariérovou část. Kubíkovi byl totiž diagnostikován hypotonický syndrom s psychomotorickou retardací, což znamená, že má ochablé svalstvo ve spojení s mentálním opožděním. Doma tak potřebuje mít co nejméně překážek.

Z počátku byl Kubík jako hadrová panenka a veškerý pohyb pro něj byl velmi náročný. Hned v porodnici jsme s ním začali cvičit Vojtovu metodu a stále v ní pokračujeme. Kubík naštěstí dělá pokroky, i když si na ně musíme delší dobu počkat. To, co se některé děti naučí za několik týdnů, mu totiž trvá mnohem déle.

Nyní, ve svých 9 letech, je mentálně na úrovni ročního dítěte. Nemluví, takže komunikace pro nás představuje velký problém. Přidala se také potravinová alergie na lepek, mléko, sóju a vaječný bílek, která mu způsobovala velké problémy s trávením. Má tedy přísnou dietu. Pokud jde o jeho pohybové schopnosti, dokáže lézt po čtyřech, s oporou se dostane do vysokého kleku, postaví se a obchází nábytek, vydrží sám stát v prostoru. Pod dozorem fyzioterapeutky na rehabilitacích také zvládá pár samostatných krůčků.

Rehabilitační lékaři nevidí důvod, proč by jednou neměl sám chodit. Chce to ale čas a opakované intenzivní cvičení, které mu moc pomáhá. Proto bychom vás chtěli požádat o pomoc s úhradou intenzivních rehabilitací Therasuit, které si už Kubík vyzkoušel. A výsledky byly fantastické. Tento typ rehabilitací využívá ke cvičení speciální obleček, která napomáhá ke stabilitě a zpevnění svalů. Kubík by na ně docházel pravidelně po dobu jednoho měsíce, a to vždy odpoledne po škole. Problémem ale je, že rehabilitace TheraSuit není hrazena pojišťovnami a nám už na ně nezbývají peníze. Kubíkovi totiž několikrát za rok platíme intenzivní rehabilitační pobyty, dále hipoterapie, plavání, masáže apod. Naše měsíční výdaje jsou proto obrovské a na další rehabilitace už prostě nemáme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě