Intenzivní rehabilitace pro Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace pomocí oblečku TheraTogs; dar zajišťuje ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Ilona  Tomečková
Patron příběhu

Ilona Tomečková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Malého Kubíčka znám od narození, s jeho maminkou se přátelíme od dětství. Přesně si pamatuji den, kdy mi zavolala, že čekají trojčata. Radost střídaly pocity strachu, jak jen péči o tři děti najednou s manželem zvládnou. Když se pak v září roku 2016 kluci narodili, bylo jasné, že s Kubíčkem něco není v pořádku. Dnes ho trápí řada nemocí, je nevidomý, i přesto ale dokáže na své tvářičce vykouzlit milý úsměv, který je pro jeho rodiče velkou odměnou. Kubíček nechodí a je zcela odkázaný na pomoc rodičů. Je to ale velký bojovník a poctivě rehabilituje zejména v ARCADA NeuroMedical Center, kde dělá velké pokroky. S velkou radostí sleduji, jak se díky tamějšímu intenzivnímu cvičení posouvá dál a dál. Péče v takovém centru je však pro rodiče, kteří se starají o tři děti, velmi nákladná a proto prosí o pomoc. Pojďme společně přispět a podpořit Kubíčka v jeho vývoji. Zaslouží si to.

Společně jsme vybrali
celou částku 44,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého nemocného Kubíčka

Kubíček se narodil jako jedno z trojčátek ve 33. týdnu. Zatímco jeho dva bráškové byli v pořádku, u Kubíčka se projevily vážné poporodní komplikace. Různá vyšetření odhalila vzácnou plicní vadu, kvůli které jedna jeho plíce funguje jen z jedné třetiny. Jeho druhá plíce, která byla původně zdravá, mu navíc kvůli extrémní vytíženosti už 4x praskla. Kubíček se potýkal také s tachykardií, s obrovskými otoky a prodělal i několik infekcí.

Po svém narození strávil v nemocnici celkem 116 dní. Domů jsme si ho odnášeli se dvěma kyslíkovými přístroji, bez kterých se prvních devět měsíců neobešel. Když nám lékaři řekli, že už je nepotřebuje, měli jsme velkou radost. Ta ale netrvala dlouho. Záhy jsme totiž zjistili, že má Kubík centrální zrakovou vadu. Mysleli jsme si, že alespoň částečně své oči používá, dnes už ale víme, že tomu tak není. Funguje jako nevidomé dítě. Když k tomu připočteme hypotonické (ochablé) svalstvo a opožděný psychomotorický vývoj, dostaneme šílenou kombinaci diagnóz, která nás upřímně děsí.

S manželem jsme se ale rozhodli, že uděláme všechno pro to, aby se stav našeho chlapečka pořád jen zlepšoval. Hodně nám s tím pomáhají v ARCADA NeuroMedical Center, kam s ním pravidelně dojíždíme. Kubíček ve svých třech letech zatím neleze ani nechodí, a tak se ho tamější fyzioterapeuti snaží rozhýbat. Terapie v ARCADA centru jsou zaměřeny také na smyslovou terapii, díky které pozorujeme u našeho synka pohybový i mentální pokrok.

Nyní bychom na doporučení lékařů Kubíčkovi rádi dopřáli speciální cvičení v oblečku TheraTogs. Tento obleček podporuje správné držení těla a optimální vývoj kostí a kloubů, zlepšuje rovnováhu a zvyšuje účinky rehabilitačního cvičení. Bohužel rehabilitace s využitím TheraTogs stojí několik desítek tisíc korun a naše úspory docházejí, rádi bychom vás proto poprosili o pomoc s jejich dalším financováním. Věříme, že se díky nim Kubíček jednou rozeběhne po boku svých brášků.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě