Intenzivní rehabilitace pro malého Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace 2x14 dní po dvou hodinách, dar zajišťuje Armandi Therapy Clinic

Obrázek daru
Martina  Hudcová
Patron příběhu

Martina Hudcová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Davídkova maminka je moje nejlepší kamarádka, naše dcery spolu vyrůstaly od narození a malý Davídek je jako můj vlastní. Davídkovi je půl roku, má dvě sestřičky a obdivuhodné milující rodiče. Bydlí v rodinném domku na okraji Prahy, odkud to mají jen kousek do Motola, kde Davídek se svou maminkou strávil téměř první tři měsíce svého života. Davídkovi byl diagnostikován Ohtaharův syndrom (vzácný epilepsní syndrom), má ochablé svaly, neudrží hlavičku a nepřetočí se. Nemá sací reflex, tudíž musí být krmen sondou. Navzdory prognóze lékařů dělá díky maximální péči své rodiny a svému vlastnímu odhodlání obrovské pokroky. Hýbe ručičkami, nožičkami a směje se, což je tou největší odměnou pro všechny, kteří se o něj s láskou starají. Ještě větší pokroky by udělal, kdyby podstoupil rehabilitaci, která by mu mohla pomoci posílit svaly. Moc držím palce, aby se na rehabilitaci pro Davídka vybralo, a za své přátele moc děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 35,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Davídka, který se narodil s těžkým kombinovaným postižením

Moc jsem se těšila na to, až k mým dvěma holčičkám přibude nejmladší chlapeček. Moc se těšily na nového bratříčka a já s manželem na syna. Bez ohledu na to, že těhotenství i porod proběhly bez problému, lékaři shledali, že s Davídkem nebude vše úplně v pořádku a byl mu diagnostikován neurologický syndrom, epilepsie se špatnou prognózou, těžké psychomotorické a mentální postižení, příčina neznámá.

I přes špatné prognózy se začal Davídkův motorický vývoj pomalu zlepšovat. Dnes je mu jeden rok a začal otáčet hlavičkou ze strany na stranu, kopat nožičkami a hýbat ručičkami. Bohužel stále neudrží hlavičku a nemá sací reflex, tudíž ho musíme krmit sondou. Děláme ale všechno pro to, aby se jeho stav co nejvíce zlepšil, i za cenu toho, že se nemůžeme věnovat tolik jeho starším sestřičkám. Chodíme pravidelně na vyšetření, na akupunkturu, na rehabilitace a chystáme se na další terapie. Všechno hradíme sami, nebo s pomocí pojišťovny.

Největší pokrok udělal Davídek na intenzivním rehabilitačním kurzu v Armandi Therapy Clinic, kde jsou zaměřeni na posílení svalstva. Vzhledem k tomu, že má Davídek svaly silně ochablé, je tato rehabilitace pro jeho vývoj nezbytná. Bohužel je nehradí pojišťovna a na zaplacení nemáme dostatek peněz. Patron dětí nám pomohl již jednou a doufáme, že pomůže i podruhé. Budeme za Davídka moc a moc vděčni.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě