Intenzivní rehabilitace pro malou Siu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitace Feldenkraisovou metodou, dvakrát pět dní, dvakrát denně, dar zajišťuje Feldenkraisova metoda

Obrázek daru
Mgr. Aneta  Bučková
Patron příběhu

Mgr. Aneta Bučková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Sia je zvídavá a bystrá holčička s kombinovaným postižením. Nedávno s maminkou absolvovaly pobyt s hipoterapií, díky kterému udělala holčička velké pokroky a začala dělat první samostatné krůčky. Její maminka se stále snaží hledat terapeutické metody, které by Sie umožnily kvalitní vývoj pohybu, ale bohužel spousta těchto metod není hrazena zdravotními pojišťovnami a možnosti Siiny maminky jsou velmi omezené. Věří ale, že díky Feldenkraisově metodě by mohla Sia začít samostatně chodit a více se rozvíjet. Rozhodla se tedy hledat pro svou dcerku pomoc u Patrona dětí. Dárcům předem děkujeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 24,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh malé Sii, která trpí vrozenou vadou mozku

Sia je veselá a hodná malá slečna. Má staršího brášku, který na ni nedá dopustit, a maminku, která jí poskytuje všechnu možnou péči. Sia se totiž narodila s vrozenou vadou mozku a ve svých dvou a půl letech pořád nemůže pořádně chodit.

Kromě vývojové vady mozku trpí Sia ještě esotropií, oční vadou, při které jedno z jejích očí směřuje k nosu a je slabší, má opožděný psychomotorický vývoj, srdeční šelest a mnoho jiných zdravotních problémů a omezení. Díky pravidelným rehabilitacím a fyzioterapiím se ale její stav zlepšuje. Nedávno také absolvovala pobyt s hipoterapií, díky kterému udělala velké pokroky a byla schopna udělat první samostatné krůčky. Další nadějí by pro ni mohla být rehabilitace Feldenkraisovou metodou, která by Sie pomohla nejen dohnat chůzi, ale i zlepšit zrak a motoriku. Metoda spočívá v individuálním a pozitivním přístupu ke každému dítěti a soustředí se především na objevování a vývoj nových možností pohybu a jednání.

Po úspěchu v předchozí terapii má Sia velkou naději, že se bude dál zlepšovat. Bohužel je tato rehabilitace pro její maminku finančně nedostupná a pojišťovna na ni nepřispívá. Rozhodla se tedy opět požádat o pomoc Patrona dětí. Pomůžete Sie, aby se pořádně rozchodila?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě