Intenzivní rehabilitace pro Markétku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace metodou TheraSuit, dar zajišťuje Centrum Hájek

Obrázek daru
Dita Szymanská
Patron příběhu

Dita Szymanská

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Při narození dítěte se říká, že mu sudičky dávají do vínku krásné věci, bohužel Markétce je dát opomenuly. Od té doby, co jsem Markétku potkala, vidím, jak se rve s nesnadným životem. Naštěstí má trpělivou milující maminku, starostlivého brášku Matěje a ona sama se jen tak nevzdává. Od narození stále jezdí s maminkou po různých rehabilitacích, díky kterým dělá neuvěřitelné pokroky, v které nikdo nevěřil. Bohužel tyto terapie nebývají placené pojišťovnou a mamince tedy nezbývá nic jiného, než požádat Patrona dětí o finanční příspěvek na intenzivní neurorehabilitační cvičení, které by Markétku posunulo zas o krok dopředu. Prosím o pomoc pro tuto báječnou holčičku.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 10000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Markétky, která trpí hlubokou mentální retardací

Jsem samoživitelka a Markétka je moje jediná dcera. Vychovávám ještě jejího staršího brášku, Matěje. Markétka, ačkoliv je trpělivá a usměvavá, se bohužel narodila s hlubokou mentální retardací a musím se o ni starat dvacet čtyři hodin denně.

Ve svých deseti letech zvládá Markétka chodit pouze s oporou. Sama se nenají a neoblékne. Nezvládá ani běžné hygienické návyky. Vím, že se Markétka nikdy zcela neuzdraví, ale dělám všechno pro to, aby byla alespoň trochu samostatnější. Pravidelně navštěvujeme lékaře a chodíme na terapie, které ji posilují jak fyzicky, tak psychicky. Momentálně trénujeme zvedání se ze země a samostatné sezení.

Doufám, že se jednou bude pohybovat zcela bez opory, protože v jejích deseti letech je to už velká holčička a je těžší a těžší ji přesouvat do kočárku či autosedačky. Ráda bych jí dopřála rehabilitaci metodou TheraSuit, kterou už několikrát absolvovala, a která jí velmi pomáhá. Vzhledem k rodinné finanční situaci ale nejsem schopna vysokou částku za rehabilitace dát dohromady. Vím ale, jak jsou terapie nezbytné pro Markétčin další vývoj. Žádám proto o pomoc Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek upřímně děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě