společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Intenzivní rehabilitace pro Matýska s DMO

Přispět můžete na

rehabilitační program ErgoKosmík na Neurorehabilitační klinice AXON

Bc. Jana  Kisiová
Patron příběhu

Bc. Jana Kisiová

učitelka v mateřské škole

Komentář patrona

Matěje znám ze školky, kde pracuji jako učitelka. Naši školku navštěvuje od září a do kolektivu se díky své milé povaze včlenil velice rychle. Matěj se narodil s diagnózou dětské mozkové obrny, která postihla zejména pravou stranu jeho těla. Jeho největším problémem je tak pohyb. I přes svůj hendikep se však snaží pohybovat a chovat jako zdravé dítě. Poctivě také nosí různé pomůcky, jako jsou například ortézy. Jeho maminka je velmi milá, pečlivá a starostlivá, snaží se Matějovi maximálně věnovat, a to doma i na rehabilitacích. I když pracuje, její finanční situace jí však nedovoluje hradit potřebné rehabilitace tak často, jak by Matěj potřeboval. Proto jsem se rozhodla jí touto cestou pomoci a stát se patronkou tohoto příběhu. Matěje totiž čeká operace metodou Ulzibat, kterou musí rodiče zaplatit. A aby byly výsledky operace co nejúčinnější, je pro Matěje nezbytné absolvovat intenzivní rehabilitační pobyt na Neurorehabilitační klinice AXON. Ten je však velmi drahý a rodiče jej nedokáží bez pomoci zaplatit. Veškeré jejich úspory padnou na již zmíněnou operaci.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého Matýska, který bojuje s dětskou mozkovou obrnou

Čtyřletý Matěj je veselý kluk, který miluje zvířátka. Nejraději má všemožné ještěrky a plazy, momentálně jsou v centru jeho pozornosti dinosauři. Každá návštěva si tak u nás musí nejprve prohlédnout jeho sbírku dinosaurů, bez toho by ji snad Matýsek ani nepustil do bytu. Fascinují ho také různé potvůrky a příšerky, o kterých si často čteme v knížkách.

I když to může znít, že je Matýsek normální a zdravý kluk, opak je bohužel pravdou. Narodil se totiž s dětskou mozkovou obrnou ve formě pravostranné spastické hemiparézy, což znamená postižení pravé části jeho těla. Zpočátku však vůbec nic nenaznačovalo, že by s ním bylo něco v nepořádku. Až kolem 6. měsíce jeho života jsem si všimla jisté asymetrie v jeho pohybech. To se projevovalo zejména tím, že v sedě přepadával na jednu stranu. Lékaři nám okamžitě doporučili začít cvičit podle Vojtovy metody. Kromě toho jsem s Matýskem začala dojíždět i na řadu jiných rehabilitací.

Matýskův neurolog mi nedávno sdělil, že mého syna čeká operace metodou Ulzibat, kterou by měl podstoupit na podzim. Jedná se však o zákrok, který musí naše rodina uhradit a který se pohybuje v řádech několika desítek tisíc. A to je teprve začátek dlouhé cesty ke zlepšení Matějova stavu. Další, nesmírně důležitou fází, je totiž následná intenzivní rehabilitace ve specializovaném rehabilitačním centru. I tu si však musíme zaplatit sami. Pro Matýska je nejvhodnější čtyřtýdenní rehabilitační pobyt ErgoKosmík, který mu pomůže vytvořit si a upevnit správné pohybové vzorce, které zatím nemá. Rehabilitační pobyt tohoto rozsahu však stojí 62 820 korun. Dohromady s operací už tak letošní náklady na Matýskovu léčbu přesahují 100 000 korun, a to nepočítám výdaje za pravidelné rehabilitace a terapie.

S manželem víme, že Matýsek operaci i speciální následnou rehabilitaci potřebuje. Máme však velký strach, že rehabilitaci už nebudeme schopni uhradit. Proto budeme nesmírně vděční za vaši pomoc. Jako všichni rodiče, i my chceme naše dítě co nejlépe připravit na budoucí život. A pevně věříme, že díky našemu společnému úsilí docílíme, aby byl v budoucnu co nejsamostatnější.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Zbývá 2 dny
Delfinoterapie pro autistu Vojtíška
10,999 Kč
Cílová částka 75,000 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Zbývá 3 dny
Intenzivní rehabilitace pro Kubíka
4,400 Kč
Cílová částka 45,000 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Zbývá 6 dní