Intenzivní rehabilitace pro Ondráška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

čtyřtýdenní intenzivní rehabilitace v ARCADA NeuroMedical Center

Obrázek daru
Eva  Matušková
Patron příběhu

Eva Matušková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Ondrášek je syn mé kolegyně. Často se navštěvujeme a mám velkou radost, když vidím, jak se díky usilovnému cvičení a rehabilitování zlepšuje. Moc mu fandím. Má velké štěstí, protože se jeho rodiče zapojují do péče o něj s velkým zápalem a věnují mu veškerou svou lásku a péči. Obdivuji je za to, jak skvěle to zvládají. Fyzioterapeut, kterého s Ondráškem navštěvují, říká, že má malý šikula s dětskou mozkovou obrnou velkou šanci udělat první samostatné krůčky. A výsledky, které se dostavují po intenzivních rehabilitacích, to jen potvrzují. Tyto rehabilitace jsou však nákladné a pojišťovny na ně nepřispívají. Proto vás jako patronka Ondráškova příběhu prosím o pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 90,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Ondráška, který bojuje s dětskou mozkovou obrnou jak lev

Pětiletý Ondrášek se narodil s cytomegalovirem, kterým jsem onemocněla v těhotenství. U zdravých lidí se tento vir ani nemusí projevit, pokud jím však onemocní těhotná žena, děťátku to způsobí nenapravitelné škody. Pár hodin po svém příchodu na svět mu tak na zádech naskákaly petechie (drobná tečkovitá krvácení). Šest týdnů ležel v nemocnici, léky mu podávali hadičkou připojenou k nožce. Na infekčním oddělení nám však řekli, že viru v jeho těle není tolik a že by měl být časem v pořádku.

Když měl Ondra pět měsíců, začali jsme cvičit podle Vojtovy metody. Pohybově totiž hodně zaostával a my jsme věřili, že mu cvičení pomůže. Po téměř dvou letech cvičení se ale žádné pokroky nedostavily. Stále byl jako hadrová panenka, neudržel hlavičku. Jediné, co dokázal, bylo občasné přetočení se na bříško a zpátky. Následovalo tak vyšetření na magnetické rezonanci, na jejímž základě byla Ondráškovi diagnostikována dětská mozková obrna ve formě centrální kvadruparézy (postižení všech čtyř končetin) a hypotonie (svalová ochablost).

Všechno cvičení je prý zbytečné, Ondra bude po celý život jenom ležet - takový byl závěr lékařů. S tím jsme se však nehodlali smířit a navštívili jsme jinou lékařku. A ta byla naprosto úžasná. Doporučila nám skvělé, byť placené rehabilitace, díky kterým nám v průběhu dvou let Ondra hodně zesílil. Dnes krásně drží hlavičku, sám si skoro sedne a pohybuje se v chodítku, i když to vydrží jen chvilku. Zatím je sice stále odkázán na naši celodenní péči (musím ho krmit, oblékat a přebalovat), ale věřím, že se to časem zlepší.

Fyzioterapeuti tvrdí, že má Ondrášek na to, aby sám chodil. Proto také dvakrát do roka podstupuje intenzivní rehabilitace, po kterých vždy zesílí. Do poslední chvíle ale většinou nevíme, jestli na ně budeme mít dost peněz. A protože se blíží čas, kdy by měl Ondra absolvovat další intenzivní rehabilitační program, obrátili jsme se na Patrona dětí s prosbou o pomoc s jeho financováním. V současné době na něj totiž v rodinné rozpočtu nemáme peníze.

Ondráškovi neustále dokupujeme nové a nové zdravotní a rehabilitační pomůcky, což je finančně dost náročné. Já pracuji na zkrácený úvazek na malém úřadě a manžel je zaměstnaný jako dělník. Platí také výživné na dvě studující dcery z předchozího manželství. Většina věcí a terapií, které Ondrášek potřebuje, se nám daří hradit, na účinné rehabilitace nám však nezbývá. Proto vám budeme vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě