Intenzivní rehabilitace pro smíška Matýska

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitace na 14 dní; dar zajišťuje CENTRUM HÁJEK z.ú.

Obrázek daru
Bc. Petra  Horská
Patron příběhu

Bc. Petra Horská

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Matýska a jeho rodinu znám téměř dva roky. Navštěvuji je jednou měsíčně v rámci terénní sociální služby rané péče. Matýsek je usměvavý kluk, je společenský, komunikativní a pokaždé mě něčím milým překvapí. Žije s rodiči a sestřičkou v rodinném domku a má skvělé prarodiče, kteří když mohou, rádi vypomůžou. Matýsek se vlivem poškození mozku potýká se svalovou ochablostí, tzv. hypotonií, a psychomotorickým opožděním. Každý jeho den je proto vyplněn dřinou při cvičení Vojtovy metody i Bobath konceptu. Matýsek se sám neposadí ani nepostaví, rodiče s ním však jezdí na pravidelné fyzioterapie a do lázní, zkouší muzikoterapii i hipoterapii. A protože si vše hradí sami, nezbývají jim už peníze na neurorehabilitační pobyt. Proto jsem se rozhodla je podpořit prostřednictvím Patrona dětí a stát se patronkou jejich příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 64,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Matýska, který se nejlépe cítí ve vodě

Dvouletý Matýsek bydlí s rodiči a starší sestřičkou Adélkou (5 let) na vesnici. Adélku má moc rád, je pro něj velkou inspirací. Všechno po ní opakuje a ona se mu ráda věnuje. Musí ale být hodně trpělivá, protože Matýskovi vše trvá o něco déle.

Matýsek se narodil jako zdravé miminko. Pár dní po porodu se u něj však rozvinula těžká novorozenecká žloutenka, která měla rychlý a nečekaný průběh. Kvůli zvýšené tvorbě bilirubinu, odpadního produktu metabolismu, u něj bohužel došlo k poškození mozku, takže se potýká s problémy s pohybem – zatím nesedí, nechodí, má špatnou motoriku. Umí ale báječně válet sudy.

Se všemi obtížemi už od prvního měsíce svého života bojuje s pomocí cvičení Vojtovy metody a nyní i Bobath konceptu. Hodně mu rovněž pomáhají rozličné rehabilitační pobyty a právě jeden takový by měl zanedlouho absolvovat. Jeho cena je ale 64 000 korun a pojišťovna nic nepřispěje. V rodinném rozpočtu však tolik peněz není. Pomůžeme rodině my?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě