Intenzivní rehabilitace pro Štěpánka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní třítýdenní rehabilitace metodou Therasuit včetně ergoterapie a logopedie, dar zajišťuje Armandi Therapy Clinic s.r.o.

Obrázek daru
Stanislava Jůnová
Patron příběhu

Stanislava Jůnová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Štěpánka jsem poznala zhruba před pěti lety. Od první chvíle jsme s jeho maminkou měly hodně společného a staly se z nás velmi dobré kamarádky. Štěpánek se potýká se svalovou ochablostí, takže má velké potíže s pohybem. Jeho maminka se o něj úžasně a obdivuhodně stará, sama se přitom potýká s velkou řadou zdravotních komplikací. Ráda bych jí nyní pomohla získat finance na rehabilitace, díky kterým dělá Štěpánek velké pokroky, pojišťovny je však neproplácejí. Pojďme společně pomoci. Za jakýkoliv příspěvek na Štěpánkovy rehabilitace bude maminka nesmírně vděčná.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 11000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Štěpánka, který trpí vzácným kombinovaným postižením

Štěpánek se narodil jako zdravé miminko, po pár měsících se ale začaly objevovat komplikace. Jedno očičko mu začalo ujíždět do strany, neudržel hlavičku, celý den převážně prospal a nejevil zájem o své okolí. Začala jsem s ním ihned objíždět všechny doktory a dlouho trvalo, než zjistili, co se to s ním děje.

Nejdřív mi řekli, že můj synek trpí kromě oční vady centrální svalovou hypotonií, která se projevuje ochablostí svalů. Vypadalo to, že nikdy nebude chodit. Do toho lékaři zjistili, že má atypický autismus a specifickou formou retardace, kterou trpí v celém Česku jen jeden pacient a tím je právě Štěpánek. Sdělili mi, že se můj chlapeček nikdy neuzdraví a že bude celý život potřebovat moji péči.

Chvíli jsem cítila obrovskou beznaděj, pak jsem si ale řekla, že se nevzdám. A tak jsme se se Štěpánkem pustili do boje. Vím, že se moje zlato nikdy neuzdraví, dělám však všechno pro to, aby byl jednou samostatnější a vnímavější. A to se přes všechnu tu nepřízeň osudu daří.

Díky intenzivním rehabilitacím se Štěpánek ve svých pěti letech konečně postavil na nohy a udělal pár kroků. Dokonce začal sám jíst. S logopedkou také pracuje na komunikaci a učí se vyjadřovat pomocí obrázků. Jsem tak šťastná, když vidím, jaké dělá pokroky, a jsem si jistá, že dosáhne ještě výš.

Nejvíc mu zatím vyhovovaly intenzivní rehabilitace metodou TheraSuit, díky nimž se naučil sám zouvat i oblékat, proto by bylo skvělé, kdyby v nich mohl pokračovat. Bohužel však nejsou hrazeny pojišťovnami a já si jako samoživitelka se třemi dětmi nemohu dovolit je financovat. A tak se obracím na Patrona dětí s prosbou o pomoc. Boj o Štěpánkův lepší život totiž nikdy nevzdám.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě