Intenzivní rehabilitace pro Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitační pobyt v ARMANDI THERAPY CLINIC s.r.o.

Obrázek daru
Markéta  Chodura
Patron příběhu

Markéta Chodura

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Terezka je usměvavá tříletá holčička, kterou znám od jejího narození. Okolnosti jejího příchodu na svět nebyly příznivé, a tak se bohužel narodila s dětskou mozkovou obrnou. Její touha po životě je však velká a silná. Díky neúnavné práci Terezky i její rodiny se postupem času posouvá ve svém psychomotorickém vývoji a všichni věříme, že se jednou sama rozejde vstříc dětským dobrodružstvím. K tomu, aby její vývoj pokračoval, ale potřebuje neustálou stimulaci a cvičení. Rehabilitační cvičení, které jí nejvíce pomáhá, je nutné absolvovat pravidelně, protože je ale finančně hodně náročné a její rodiče ho nyní z vlastních prostředků nedokáží uhradit, obrátili se s prosbou o pomoc na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 33,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Terezky, která bojuje s dětskou mozkovou obrnou

Příběhy o tom, jak může špatný porod dítěti způsobit trvalé následky, jsem vždycky pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. Vždyť denně se narodí tolik dětí a všechno je v pohodě, tak proč by se zrovna mě něco takového mělo týkat. Bohužel se však naše rodina zařadila do škatulky těch, co mají postižené dítě následkem těžkého porodu.

Mé těhotenství probíhalo naprosto v pořádku. Dlouhou dobu to vypadalo, že Terezka přijde na svět přirozenou cestou. Nakonec se narodila císařským řezem, byla celá bílá a nedýchala. V tu chvíli kolem nás začal zlověstný šrumec. Terezka byla téměř vykrvácená, orgány jí postupně kolabovaly a rozdýchala se až po pro nás nekonečně dlouhé době. Po 3 dnech, kdy byla podchlazená na 31 stupňů Celsia, aby mělo její tělíčko prostor se se vším vypořádat, nám bylo řečeno, že orgány fungují, ale s hlavou je to horší.

Terezka má následkem nedokysličení poškozený mozek a diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu. Dnes jsou jí 3 roky. Nechodí, nemluví, ale vím, že nám rozumí. Pravou ručičku má pořád v pěsti a moc ji neposlouchá. Levá ruka funguje o něco lépe, dokáže s ní uchopit věci a hrát si s nimi. Terezka má potíže také s rovnováhou, takže padá, nestoupne si a neudrží se. Nedávno ale odhalila kouzlo samostatného pohybu, kdy začala hopkat po čtyřech. Za tyto úspěchy vděčíme především rehabilitacím, které ji mentálně i motoricky posunují kupředu. Pochopili jsme totiž, že to je jediná cesta ke zlepšení jejího zdravotního stavu.

Postupně jsme vyzkoušeli všechny možné i nemožné terapie a rehabilitace, až jsme si vytvořili systém, který nám vyhovuje a který přináší pozitivní výsledky. Každý den však bojujeme za to, abychom Terezce mohli dopřát tolik potřebné cvičení a pomůcky, protože ale většina pomůcek a rehabilitací není hrazena zdravotními pojišťovnami, je to hodně těžké. Přitom rehabilitační péče o Terezku stojí statisíce ročně, a to je hrozně moc. Proto jsme vděční za každou pomocnou ruku.

Rádi bychom vás teď s Terezčiným tatínkem požádali o pomoc s úhradou intenzivního rehabilitačního pobytu v ARMANDI THERAPY CLINIC. Slibujeme si od toho, že se tam zlepší Terezčina koordinace ruka – pusa, takže se zvládne sama najíst. Máme také naději, že se konečně rozpovídá a třeba se i zbaví strachu z ostatních dětí. Cvičení na této klinice už máme vyzkoušené a je součástí našeho systému pravidelných terapií. Terezka tam dochází na neurokineziterapii, ergoterapii i logopedii, masáže, fyzioterapii nebo akupunkturu. Už po pár dnech je vždy vidět, jak moc jí to pomáhá – bývá upovídanější, aktivnější, veselejší, má méně spastickou levou ruku, a dokonce se snaží používat i zlobivou pravou ruku. Protože nám ale docházejí peníze, bez finanční pomoci jí další terapie nebudeme moci dopřát.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě