společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Intenzivní rehabilitace pro Zlatušku

Přispět můžete na

intenzivní rehabilitace TheraSuit v oblečku TheraTogs; dar zajišťuje Dětská rehabilitace

Lucie  Wabnitzová
Patron příběhu

Lucie Wabnitzová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Zlatuška je usměvavá holčička, u které lékaři v jejím roce a půl odhalili nádor na mozku. Má za sebou dvě operace a chemoterapii, nádor však způsobil, že má postiženou pravou ruku i nohu. Zlatuška sice chodí, bohužel ale velmi špatně. U mnoha činností, jako je např. oblékání, se navíc neobejde bez maminčiny pomoci. Jako maminčina kamarádka z dětství vidím, jak obětavě se rodiče o svoji dcerku starají. Doposud to zvládali sami, teď ale potřebují pomoc. Zlatuška musí pravidelně rehabilitovat, protože jsou ale intenzivní rehabilitace nákladné, potřebují rodiče pomoci s jejich financováním. A proto společně prosíme příspěvek.

Vybráno 13,150 Kč
Zbývá 2 dny
Cílová částka 25,900 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Zlatušky, která má za sebou dvě operace a chemoterapii

Pětiletá Zlatuška je naše velká bojovnice. Má za sebou několik těžkých let, nikdy to ale nevzdala a nepřestala se usmívat. Všechno zlé vždycky zvládala lépe než já, je to moje hrdinka. Jsem na ni nesmírně pyšná.

Když byl Zlatušce rok, s manželem jsme si všimli, že zvláštně chodí a vytáčí nožku ven. Ortoped nám ale řekl, že je určitě jen unavená a že to nic není. Za nějaký čas jsem však vypozorovala, že má moje holčička pravou ručku neustále zaťatou v pěst a vůbec ji nepoužívá. To už jsem se začala bát. Následovalo vyšetření na neurologii, které pro nás mělo šokující závěr – Zlatušce našli nádor na mozku. Bolest, jakou jsme v té chvíli s manželem cítili, se nedá ani popsat. A to byl teprve začátek.

Protože byl nádor velký a tlačil Zlatušce na mozek, musel jít ven. Lékařům se však nepodařilo odstranit ho celý. O tři měsíce později tak musela na další operaci, protože nádor o něco povyrostl. A pak začala chemoterapie, která trvala rok a půl. Zlatuška byla úžasná – bylo jí zle, ale úžasně to všechno zvládala. Později se u ní navíc objevila infekce a musely jí být vytrhány všechny zuby. To už jsem málem nezvládla já. Pořád jsem s ní byla v nemocnici, o naše dva syny (14 a 12 let) se doma staral manžel. Bylo to pro nás nesmírně náročné.

Můj manžel v té době pracoval na živnostenský list jako zedník. Pak ale najednou přestal hýbat pravou rukou. Lékaři zjistili, že má přetrženou šlachu a úpony v rameni a rovnou ho poslali na operaci. Musel proto ukončit živnost a nahlásit se na úřadu práce. Od té doby jsme na tom finančně hodně špatně. Splácíme hypotéku na domek a půjčku, kterou jsme si museli vzít v době, kdy byla Zlatuška nejvíc nemocná. Jinak bychom to nezvládli.

Pořád dokola si říkáme, že nejdůležitější ze všeho je zdraví. Jsme šťastní, že chemoterapie zabrala a že je Zlatuška z nejhoršího venku. Nádor ale způsobil poškození její pravé ruky i nohy, s čímž se snažíme bojovat pomocí rehabilitací. Zlatušku pravidelně vozíme do Hlučína na dětské rehabilitace, stojí nás to však nemalé peníze.

V současné době se bohužel nacházíme v situaci, kdy na další rehabilitace nemáme peníze. Zlatuška se bez nich ale neobejde, proto jsme začali hledat možnosti pomoci. A narazili jsme na Patrona dětí. A protože pro naši holčičku uděláme všechno na světě, moc vás prosíme o příspěvek. Není snadné si to přiznat, ale faktem je, že bez pomoci to tentokrát nezvládneme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Zbývá 14 hodin
Lázně pro Sabinku s lupénkou
10,180 Kč
Cílová částka 14,380 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Zbývá 4 dny
Zdravotní pomoc
Zbývá 11 dní