Intenzivní rehabilitace a terapie pro Aničku s DMO

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na terapii KombiKosmík, ergoterapii a logopedii; dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Eva Zahálková
Patron příběhu

Eva Zahálková

asistentka pedagoga

Komentář patrona

Šestiletou Aničku znám ze školky, kde s ní pracuji jako asistentka pedagoga. Máme spolu moc hezký vztah, Anička je vždy dobře naladěná a usměvavá. Nejraději má básničky s jednoduchým pohybem, miluje hudbu. Má také ráda hračky, které hrají a vydávají zvuky, a svůj polohovací pytel, na kterém může relaxovat. S Aničkou na sebe tzv. slyšíme, rozumím jejím potřebám. Anička bohužel nemluví, občas ale křičí nebo vydá nějaký zvuk. Nedokáže sama chodit, proto ji všude vodím za ruce nebo ji nosím v náručí. Na zemi se pohybuje jen "šoupáním po zadečku". Dokáže rozebrat jen jednoduché věci, proto se s ní soustředím na procvičování jemné motoriky (malování barvami, psaní do krupičky, prohlížení knížek apod.), věnujeme se ale i tréninku hrubé motoriky (zapojení se do pohybových her s ostatními dětmi, cvičení ve školce, tleskání atd.). Aničce pomáhám s jídlem i toaletou, sama to totiž nezvládne. Moc bych si přála, aby se mohla dále vyvíjet a dělat pokroky v oblasti pohybu i soběstačnosti. To se může podařit díky intenzivním rehabilitacím, které jsou však pro její rodiče, pečující o tři děti, příliš nákladné.

Společně jsme vybrali
celou částku 49,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Aničky, která se pere s dětskou mozkovou obrnou

Šestiletá Anička se narodila s nevýraznou svalovou ochablostí, tzv. hypotonií, a lehce nedovyvinutou kyčlí. Dnes už víme, že hypotonici musí neustále rehabilitovat a cvičit, aby tělo posílili, naše Anička ale v roce a půl dostala na nohy třmínky, které jí zcela zabránily v pohybu. Když jí je lékaři později sundali, měli jsme doma hadrovou panenku. Začali jsme s ní ale okamžitě cvičit a podařilo se nám ji trošku rozpohybovat. Tehdy jsme už věděli, že naše holčička prodělala dětskou mozkovou obrnu.

V loňském roce absolvovala operaci kyčle, po níž skončila s polovinou těla v sádře. Z Aničky tak byl znovu ležáček. Když po sundání sádry zkoušela zase chodit, bohužel si nalomila druhou nožku. Letos potom podstoupila stabilizační operaci. Ta bohužel nedopadla podle našich očekávání a Anička stále vyvrací nohy v kotnících a nechodí. Kromě toho nedokáže sama ani jíst, nemluví, nosí plenky a trápí ji skolióza páteře.

Velké naděje však vkládáme do rehabilitací, ergoterapií a pravidelných logopedických hodin na Neurorehabilitační klinice AXON. Anička stále ještě neumí to, co před operací, díky AXONu a jeho terapiím by se to však mohlo změnit. Jedná se však o nesmírně nákladnou záležitost, kterou si nyní nemůžeme dovolit. Proto vás moc prosíme o pomoc. Díky vám bude mít naše holčička naději, že se jednou dočká svých prvních krůčků i slůvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě