Intenzivní rehabilitační program pro Maxíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kombinaci intenzivních rehabilitačních programů (3 hodiny denně po dobu 4 týdnů); dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Bc. Renata  Kunzmannová
Patron příběhu

Bc. Renata Kunzmannová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Maxík je pacientem Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde pracuji jako fyzioterapeut. S Maxíkem se pracovně setkávám již od jeho raného věku. Jeho hlavním problémem jsou přetrvávající obtíže v motorickém vývoji. Kombinace intenzivních rehabilitačních terapií, které jsou pro Maxíka velmi důležité, by měla za následek zlepšení jeho tělesné kondice. A to si všichni velmi přejeme.

Společně jsme vybrali
celou částku 42,780 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Maxíka, který se pere s nelehkým osudem

Jedenáctiletá Andrejka a tříletý Maxík jsou naší radostí. I když to není vždycky jednoduché, držíme jako rodina pohromadě a pomáháme si. Teď ale bohužel nastal čas, kdy potřebujeme pomoc zvenčí. Proto bychom touto cestou chtěli požádat o finanční příspěvek na intenzivní rehabilitační terapii pro našeho postiženého Maxíka.

Maxík se narodil předčasně, ve 35. týdnu. Zjistilo se totiž, že v bříšku nedýchá. Po velmi těžkém porodu tak musel být oživován. I když se ho nakonec povedlo rozdýchat, následky se mu bohužel nevyhnuly. Maxík má diagnostikovanou hemiplegii (postižení končetin pravé poloviny těla) a dětskou mozkovou obrnu. Maxík má potíže hlavně s pravou nožkou, pravá ručka ale také nezůstala ušetřena – Maxík ji skoro nepoužívá.

Mentálně je Maxík úplně v pořádku, je to živé a hravé dítě, které se velmi zajímá o své okolí. Bohužel ale spoustu věcí sám nezvládne. Proto bychom s ním rádi zkusili intenzivní terapie na Neurorehabilitační klinice AXON. Kombinace terapií by synkovi pomohla zlepšit motorické funkce a rozhýbat pravou ručku. Tento čtyřtýdenní rehabilitační program ale není hrazen zdravotní pojišťovnou a stojí 42 780 korun, což nejsme schopni z vlastních zdrojů uhradit. Já se totiž celý den starám o syna, takže manžel je jediným pracujícím v rodině.

Život s postiženým synem je po všech stránkách velmi náročný, ale jsme šťastní, že ho máme. S vaší pomocí mu však můžeme pomoci ještě více, a proto předem děkujeme za vaši ochotu a porozumění.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě