Internát a stravné pro obětavého Michala

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

stravné a ubytování na internátu na 4 měsíce

Obrázek daru
Mgr. Tereza  Szücsová
Patron příběhu

Mgr. Tereza Szücsová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Michal je klientem organizace Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva, kde jsem ho poznala. Dnes působím jako jeho sociální pracovnice. Dlouhodobě ho podporuji ve školní úspěšnosti a nyní i v dalším pokračování jeho vzdělávání. Michal se chystá nastoupit na střední školu, jeho rodina mu ale nemůže uhradit stravné ani internát. Proto se rozhodli s mojí podporou požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Michala, který se chystá do 1. ročníku střední školy

Šestnáctiletý Michal se dostal na svoji vysněnou střední školu a má z toho obrovskou radost. Přes týden bude vždy na internátě a na víkendy bude jezdit za rodinou. Tedy doufá, že to tak bude. Aktuálně totiž musí vyřešit problém, kde vzít peníze na internát a stravné.

Michal pochází z pěti dětí a je zvyklý se starat o své mladší sourozence. Denně je doprovází do školy, opatruje je. V létě, když jsou školy zavřené, se o ně stará o to víc. Tím jsou také poněkud omezeny jeho možnosti brigády.

Michal je obětavý a hodně snaživý. Chce řádně studovat a následně mít dobrou práci. Aby k tomu všemu ale dostal příležitost, potřebuje naši pomoc. Pojďme ho proto společně podpořit a dát mu šanci na hezkou budoucnost.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě