Internát a stravné pro šikovnou Terezku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ubytování a stravu na internátu

Obrázek daru
Lucie  Pavelková
Patron příběhu

Lucie Pavelková

pracovnice OSPOD

Komentář patrona

Terezka je šestnáctiletá slečna, která vyrůstá v početné rodině. Její rodinu znám v rámci svojí práce už několik let. Terezka letos ukončila základní školu a nastoupila na SOU, obor kuchařka. S ohledem na to, že bydlí daleko od školy, musí být přes týden na internátu, kde je potřeba uhradit jak pobyt, tak i celodenní stravu. Terezka o studium velmi stojí, ráda by získala nějaké vzdělání a osamostatnila se. Oba rodiče pracují, avšak s ohledem na velký počet dětí v rodině nejsou Terezce schopni internát ani stravu zaplatit. Proto se obrátili s žádostí o pomoc na Patrona dětí.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Příběh Terezky, která se dostala na svoji vysněnou školu

Šestnáctiletá Terezka moc ráda vaří a peče. Když se proto rozhodovala, co půjde po ukončení základní školy studovat dál, obor kuchařka byl jasnou volbou. Protože je ale škola daleko od místa jejího bydliště, je přes týden na internátu a na víkendy se vrací domů. Zatím je nervózní z toho, že ještě nemá zaplacený ani internát, ani stravu. Terezka má totiž dalších 5 sourozenců a rodiče se mají co otáčet, aby to finančně zvládli.

Terezčina maminka i tatínek sice pracují, vypravit všechny děti do školy a školky je pro ně ale nesmírně finančně náročné. A letos to bohužel sami nezvládnout. Aby Terezka nemusela ze školy odejít, rozhodli se rodiče požádat o příspěvek na internát a stravu Patrona dětí. Pomůžeme Terezce k tomu, aby mohla zůstat na své vysněné škole?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě