Invalidní elektrický vozík pro Filípka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

invalidní elektrický skládací vozík s příslušenstvím; dar zajišťuje FLEXiThrone, s.r.o.

Obrázek daru
Simona  Čejchanová
Patron příběhu

Simona Čejchanová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Filípek je patnáctiletý chlapec zcela závislý na péči jiné osoby. Jeho rodinu jsem poznala v dubnu roku 2013 v rámci výkonu svého povolání sociální pracovnice. Filípek trpí spastickou kvadruparézou s převahou postižení pravé horní končetiny a obou dolních končetin. A diagnóz je mnohem víc. Filípek své nemoci nemá vrozené, jsou důsledkem srdeční zástavy v dětství. Není schopen sám chodit, s pomocí zvládne jen 10 metrů. Rodiče s ním neustále jezdí po různých fyzioterapiích a rehabilitacích, snaží se mu maximálně zpříjemnit život. Berou ho také na výlety, při nichž se neobejdou bez invalidního vozíku. Filípek má však nyní naprosto nevyhovující typ vozíku a potřeboval by jiný. Protože se ale jedná o obrovský výdaj, prosí rodiče o pomoc Patrona dětí.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 24500 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Filípka, kterému srdeční zástava obrátila život vzhůru nohama

Jsem maminkou patnáctiletého Filípka, který to má v životě hodně těžké. V sedmi letech prodělal srdeční zástavu, která zapříčinila poškození jeho mozku. Několik let zůstal ve vigilním kómatu a dnes je plně závislý na naší péči. Bohužel přišel i o zrak a trpí praktickou slepotou. Život mu ztrpčuje také epilepsie a atypický autismus.

Od první chvíle s ním intenzivně rehabilitujeme, několikrát do roka jezdíme na intenzivní rehabilitační pobyty, podstupuje také různé procedury typu masáže, fyzioterapie, ergoterapie, hipoterapie, aminokyselinová léčba apod. Momentálně zvládne ujít pár kroků, jeho chůze je však velmi nestabilní a pro něho bolestivá.

Od pojišťovny jsme dostali invalidní vozík, který je však pro něj naprosto nevhodný. Je malý a tvrdý a nedá se nijak polohovat. Filípek v něm vydrží jen chvíli, pak ho z něj kvůli bolestem zad a nohou musíme vyndat. Filípek navíc váží 70 kilogramů, a tak je pro nás manipulace s ním v kombinaci s těžkým vozíkem dost náročná.

Moc rádi bychom mu pořídili lehký skládací vozík, který se nám vejde i do auta. Je polohovatelný a má mnoho bezvadných vychytávek, které našemu synkovi, ale i nám samotným zjednoduší život. Bohužel stojí více než 80 000 korun, které nemáme. A tak vás moc prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě