Invalidní vozík pro Julinku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

invalidní vozík

Obrázek daru
Miroslava Rosenbergerová
Patron příběhu

Miroslava Rosenbergerová

fyzioterapeutka

Komentář patrona

Julinka je milá, usměvavá, culíkatá holčička. Poznala jsem ji zhruba před dvěma lety, když ji maminka přinesla poprvé ke mně na rehabilitaci. Julinka nemá možnost se sama pohybovat tak, jak by chtěla, a je zcela závislá na svém okolí. Vozíček, který si rodina vybrala, umožní Julince volný pohyb po bytě i venku. Stane se více nezávislá a samostatná. Kvalita jejího života a celé rodiny se tak zlepší.

Společně jsme vybrali
celou částku 25,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Julinky

Julinka je veselá a usměvavá holčička, ráda si hraje s míčem. Trpí povšechnou hypotonií, špatným příjmem potravy, neurčitou kostní dysplazií. Má křehké kosti a velmi těžkou deformitu hlavičky. Nožičky si drží v trvalé hyperabdukci, nenatáhne je, ani nedá úplně k sobě. Neotočí se, neleze, je odkázána na lůžko a moji trvalou pomoc. Potřebovali bychom jí pořídit invalidní vozíček, který bohužel není ani z části financován zdavotními pojišťovnami.

Julinka následkem porodního traumatu téměř nehýbe nožičkami, má za sebou oboustranné operace kyčlí, dvakrát zlomeninu pravého stehýnka, vlivem imobility zaostává i v řeči a soběstačnosti. Ručičkami je velice šikovná, vozíček si i vyzkoušela, byla by za něj moc šťastná a mohla se tak přiblížit svým vrstevníkům. Budeme rádi za jakoukoliv pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě