Invalidní vozík pro upovídanou Elišku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na invalidní vozík; dar zajišťuje Medicco s.r.o.

Obrázek daru
Michaela  Poláková
Patron příběhu

Michaela Poláková

zdravotní sestra v domácí péči

Komentář patrona

Eliška je úžasná malá slečna, která rozdává smích a pozitivní náladu všude, kde se ocitne. Seznámila jsem se s ní díky své práci zdravotní sestry v domácí péči. Mám ji v podstatě na starost. Její mamince pomáhám s ošetřovatelskou péčí i rehabilitací, která je nutná k zabránění Eliščiným kontrakturám a spasticitě. Eliška je ležící dítě a jediným způsobem, jak se může pohybovat, je invalidní vozík. Momentálně potřebuje nový, protože ze svého dětského už vyrostla a nevejde se do něj. Podle pojišťovny má ale na nový nárok až za dva roky. Protože se však bez něj tak dlouho neobejde, a tudíž ho rodiče musí financovat sami, rozhodli se požádat o příspěvek Patrona dětí.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Elišky s těžkým kombinovaným postižením

Moje třináctiletá Eliška je úžasná holka, která miluje písničky. Má také ráda různé zvukové hračky a někdy si hraje na paní učitelku.

Eliška se narodila už ve 27. týdnu a životem si nese dětskou mozkovou obrnu s postižením všech končetin, hydrocefalus, který se projevuje hromaděním mozkomíšního moku v mozku, a epilepsii. Nechodí, sama nesedí a v hlavičce má zavedený shunt, jež odvádí mozkomíšní mok z mozku do bříška. I přes to všechno je to ale veselá a upovídaná dívka, takové naše sluníčko.

Eliška má úžasného brášku Jirku, její dvojče, který také nemá jednoduchý život. Trápí ho ADHD, porucha pozornosti a různé poruchy učení. Pro Elišku je to ale ten nejlepší brácha na světě a při péči o ni mi často asistuje. Když není náš tatínek doma, pomáhá mi ji přenést do postele, zvládne ji i nakrmit a přebalit. Elišku zkrátka miluje a nedá na ni dopustit.

Eliška se pohybuje v invalidním vozíku, ten už je jí ale malý. Pojišťovna nám na nový vozík přispěje jednou za 5 let, náš stávající však tak dlouho nemáme. Přesto jsem o nový vozík požádala, moje žádost však byla zamítnutá.

Dcerka potřebuje lehký skládací vozík s pohonem, abych s ním dokázala manipulovat. S manželem jsme pro Elišku vybrali skvělý vozík, a dokonce nám na něj polovinu přispěje jedna nadace. Stále nám však chybí 70 000 korun, které nemáme, proto jsme se rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí a jeho dárce. Eliška je už ve svém vozíku zkroucená a dlouhodobě se v něm pohybovat nemůže. Předem vám moc děkujeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě