Invalidní vozík pro veselou Jessicu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příspěvek na invalidní vozík

Obrázek daru
Mgr. Hana Janurová
Patron příběhu

Mgr. Hana Janurová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Jessica je šestiletá holčička, které se daří postupovat ve vývoji ve všech oblastech. Má obrovskou péči a podporu rodičů. Aktuálně se nejrychleji přesouvá lezením po čtyřech, ale už umí chodit s pomocí chodítka. Pro ještě volnější pohyb jí chce rodina pořídit dětský invalidní vozík, který je vhodnou kombinací sezení a samostatného pohybu. Jessice by se moc hodil, protože má nastoupit do školy. Rodině pomáhám svou prací poradkyně rané péče, která je zaměřena na podporu celkového vývoje, hrubé a jemné motoriky, stimulaci zraku, vývoj zrakových dovedností a podobně. Zajištění peněz na invalidní vozík je další z možností, jak mohu rodině pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 11,105 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh šestileté Jessicy, která trpí těžkým kombinovaným postižením

Jessica je veselá šestiletá holčička, která vyrůstá s maminkou, tatínkem a třemi sestrami. Bohužel se od narození potýká s těžkým kombinovaným postižením a vyžaduje celodenní péči.

Jessica trpí epilepsií, psychomotorickou retardací a centrální hypotonií. Díky intenzivní rehabilitaci a podpoře rodiny se ale její motorika zlepšuje. Je schopna lézt, sama se postavit a chodit s oporou či s pomocí chodítka. Bohužel také trpí laryngomalacií, neboli špatným vyvinutím hrtanu, kvůli čemuž stále není schopna mluvit a často se při jídle dusí, takže musí mít mixovanou stravu.

Třebaže dělá v chůzi velké pokroky, doporučila jí fyzioterapeutka invalidní vozík. S chodítkem ujde Jessica jen krátké vzdálenosti, a i když bude moci časem dojít mnohem dál, ráda by si svět prošla už teď. Pořízení vozíku je bohužel velmi nákladné, a tak se rodina rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě