Ivance na rovnátka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rovnátka

Obrázek daru
Jana J.
Patron příběhu

Jana J.

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S Ivankou a její babičkou se znám už delší čas. Babička má Ivanku od jejího narození a snaží se jí podle svých finančních možností zajistit vše potřebné. Vzhledem ke skutečnosti, že je samoživitelka a její vnučka i ona se často potýkají se zdravotními obtížemi, postačí příjem rodiny pouze na úhradu nájemného, energií, jídla, dalších běžných potřeb a na zaplacení léků. Není tedy možné ušetřit částku na rovnátka, která Ivanka v současné době potřebuje. Zdravotní pojišťovna je sice ochotná přispět minimální částkou, zbytek je však na babičce. Ta se snaží přivydělávat, jak jí to jen zdravotní stav dovolí, peníze na rovnátka ale nemá.

Společně jsme vybrali
celou částku 40,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Babička napsala příběh svojí vnučky, kterou má v pěstounské péči

Ivanka je moje čtrnáctiletá vnučka, kterou mám v pěstounské péči. Narodila se mé dceři, které v té době bylo 15 let. Manžel navrhoval, abychom dítě dali do kojeneckého ústavu, to jsem ale okamžitě odmítla. Rozhodla jsem se, že si Ivanku necháme a nějak to prostě zvládneme. Manžel s tím bohužel nesouhlasil a po nějakém čase od rodiny odešel. Zůstala jsem tak sama na 3 děti a jedno vnouče.

Nového muže jsem domů nikdy nepřivedla, děti jsem dokázala vychovat sama. Dnes už se starám jenom o Ivanku. Ta má za sebou několik operací, protože se od narození potýká se sluchovou vadou. Časem se jí sluch naštěstí zlepšil, z čehož máme obě dvě ohromnou radost.

Teď je potřeba se zaměřit na Ivančiny křivé zoubky. Stomatolog nám doporučil rovnátka, jejichž pořízení vyjde na 40 000 korun. Chodím sice na brigády, tolik peněz ale našetřit nedokážu. Proto bych vás chtěla požádat o pomoc. Ivanka se moc ráda směje, kvůli křivým zoubkům však její úsměv vídám čím dál méně.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě