Ivetce na obědy ve škole

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

obědy ve škole do konce školního roku

Obrázek daru
Ing. Petra  Vrbová
Patron příběhu

Ing. Petra Vrbová

aktivizační pracovnice

Komentář patrona

Ivetku jsem poznala při výkonu svého povolání - jsem terénní aktivizační pracovnicí – a pravidelně se vídáme během konzultací. Ivetka se léčí s epilepsií a má individuální vzdělávací plán. Když jsem s rodinou začala spolupracovat, hrozila jim ztráta bydlení. Matka Ivetky neuměla hospodařit s financemi, měla dluhy, které neřešila, neboť žila pouze z dávek. Bylo také nutné zlepšit vztah matky a otce, kteří mají Ivetku ve střídavé péči. Rodina je nyní stabilizovaná a pomaličku řeší své dluhy. Na obědy ve škole ale stále peníze nejsou.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,060 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Ivetky příběh tak, jak ho napsal sám osud

Otěhotněla jsem v sedmnácti letech. S partnerem a otcem mojí Ivetky jsem se seznámila ve škole, naše soužití ale mělo do harmonického vztahu hodně daleko. Byli jsme spolu tři roky a po celou dobu mě fyzicky napadal. Když jsem po jednom jeho útoku přestala slyšet, odešla jsem od něj. Šest let jsem měla Ivetku ve své péči, od srpna roku 2017 ji však máme ve střídavé péči. Je to pro mě těžké. Vím, že na vztahu s jejím otcem musím ještě zapracovat, ale udělám všechno pro to, abychom spolu kvůli Ivetce vycházeli.

Ivetka (9 let) se bohužel už od začátku potýká se zdravotními problémy. Hned po narození se u ní objevila alergie a atopický ekzém. Ve čtyřech letech pak dostala křečový záchvat a skončila v nemocnici. Devět dní byla v kómatu a i tehdy ji přepadaly křeče. Bylo to hrozné období. Ivetka nechodila, nemluvila, počurávala se, byla na umělé výživě. Nakonec se z toho dostala, dodnes ale bojuje s epilepsií.

V září loňského roku se naše rodina rozrostla o Štěpánka, jeho otec s námi však nežije. Ráda bych svým dětem dopřála vše, co potřebují, ale ne vždy je to v mých finančních možnostech. Když totiž Ivetka onemocněla, byla jsem vedená na úřadu práce a pobírala sociální dávky. Ivetky zdravotní stav s sebou však přinášel velké výdaje a já se zadlužila. Své dluhy splácím, i když to jde hrozně pomalu.

Momentálně čerpám dávky státní sociální podpory a dávky pomoci v hmotné nouzi, což mi umožňuje poplatit jen to nejzákladnější. Bohužel mi nezbývají peníze na úhradu školních obědů pro Ivetku. Proto prosím o pomoc. Pro své děti bych si moc přála lepší život a vím, že jim ho jednou dokáži zařídit. Zatím to ale ještě nejde.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě