Jáchymkovi na terapie pro autistické děti

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

terapie pro autistické děti na půl roku, dar zajišťuje Centrum pro děti s PAS, VD, MP, ADD, ADHD

Obrázek daru
Bc. Jaroslava Maňásková
Patron příběhu

Bc. Jaroslava Maňásková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Jáchymkovi je čtyři a půl roku a trpí poruchou autistického spektra. Pracuji v jeho rodině jako poradkyně rané péče. Potřebuje speciální pomoc a náhradní komunikaci, aby se domluvil doma a ve školce. Rodiče s ním jezdí do Centra pro děti s autismem, kde s ním pracuje speciální pedagožka. Její práce s Jáchymkem rodině velmi vyhovuje a chtěli by v terapiích pokračovat, jsou ale pro ně bohužel příliš finančně náročné. Rozhodli se tedy požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 24,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna Jáchymka, který trpí poruchou autistického spektra

Jáchymek byl do roka a půl úplně zdravé, šikovné a chytré dítě. Byl veselý, rád si hrál, používal svá první slovíčka. V roce a půl u něj ale nastal autistický regres a my si všimli, že se nám vzdaluje. Začal se bát hlasitých zvuků, vody, cizích prostor a cizích lidí. Přestal mluvit a reagovat, přestal se usmívat. Ve dvou letech mu byla diagnostikována porucha autistického spektra.

Ihned jsme začali hledat způsob, jak Jáchymkovi pomoci. Objevili jsme různé organizace a terapie, protože bez odborného vedení mají autistické děti malou šanci na plnohodnotný a důstojný život. Naštěstí jsme našli výbornou terapii v Centru pro autistické děti, díky které dělá velké pokroky.

Terapie je založená na rozvoji formou hry, kde děti procvičují jemnou a hrubou motoriku, formy alternativní komunikace, sociální chování a sebeobsluhu. Jáchymek sice ve svých čtyřech letech pořád nemluví a neumí navázat sociální kontakt, ale přestal se bát a lépe spolupracuje. Jsem si jista, že se bude s dalšími terapiemi jen a jen zlepšovat.

Terapie jsou bohužel časově i finančně náročné. Můžeme si dovolit Jáchymka do centra vozit jen jednou týdně, ale potřeboval by jezdit minimálně dvakrát. Manžel pracuje, ale já si kvůli synově diagnóze nemůžu dovolit najít práci na plný úvazek. Kromě Jáchymka máme dvě starší studující děti, které nesmím opomíjet. Protože ale vidím, jak moc terapie mému synovi pomáhají, podala jsem žádost Patronovi dětí a za jakýkoliv příspěvek na terapie upřímně děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě