společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Jáchymkovi na zdravotní kočárek

Přispět můžete na

zdravotní kočárek Stingray, poskytne ho společnost REHA 2015, s.r.o.

Zdena Polanská
Patron příběhu

Zdena Polanská

asistentka v MŠ

Komentář patrona

Jáchymek k nám do školky nastoupil ve 3 letech, má kombinované psychomotorické postižení s prvky autismu. Ze začátku celý měsíc proplakal, než si na nás a na běžný režim ve školce zvykl. Když nastoupil, seděl s oporou, nechtěl vůbec jíst. Postupně si začal zvykat a začali jsme mu říkat Sluníčko, protože se na nás pořád smál. Aktuálně chodí do školky již 4. rokem, dodnes nemá rád změny, při každé se hned hystericky rozpláče a není k utišení. Jediné, co na něj platí, je zpívání písniček, to ho uklidňuje. Začal se zlepšovat i v jídle, dnes už jí sám s dopomocí. Jáchymek se pohybuje po zemi, a to styl posouvání po zadečku. Chodíme spolu za ruce, to má moc rád. Loni začal jezdit na speciální tříkolce a trénujeme chůzi v chodítku. Rád se mazlí a využívá každé příležitosti k tomu, aby se přitulil. Chlapec žije pouze s matkou a sestrou. když by se podařilo vybrat dostatek peněz na kočárek, umožní mu to jako nechodícímu, lepší mobilitu.

Vybráno 0 Kč
Zbývá 3 měsíce
Cílová částka 39,561 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Jáchym by rád jezdil na výlety. Potřebuje k tomu ale kočárek, na který mamka nemá

Jmenuje se Jáchym, 21. června mu bude 7 let. Na svět přišel s genetickou vadou, která mu způsobuje těžké psychomotorické postižení, chybí mu jedna ledvina, druhou má těžce postiženou. Problémy má i se sluchem a zrakem, nemluví, nechodí a je tudíž závislý na pomoci druhých. Ti všichni ho ale naštěstí milují a pečují o něj.

Jáchymek žije jen se svojí mamkou a devítiletou sestřičkou Ellenkou. Mamka pracuje na poloviční úvazek, aby si Jáchyma mohla brát ze školky vždy po obědě. Taťka má Jáchyma také rád, ale protože se s maminkou rozvedl, už spolu nebydlí.

Jáchym chodí s mamkou vždy jednou týdně na hipoterapii, jezdí společně plavat, chodí na fyzioterapii. Celkově dělá maminka vše pro to, aby se zapojil i do kulturního života, takže chodí i na koncerty i do divadel.

Každému, kdo se rozhodne jim pomoci, vzkazují: "Věřte, určitě se vám to dobré zase vrátí!"

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomůcky
Kubíkovi na elektrický vozíček
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 64,448 Kč
Podpořit příběh