společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Jáchymkovi na zdravotní kočárek

Přispět můžete na

zdravotní kočárek Stingray, poskytne ho společnost REHA 2015, s.r.o.

Zdena Polanská
Patron příběhu

Zdena Polanská

asistentka v MŠ

Komentář patrona

Jáchymek k nám do školky nastoupil ve 3 letech, má kombinované psychomotorické postižení s prvky autismu. Ze začátku celý měsíc proplakal, než si na nás a na běžný režim ve školce zvykl. Když nastoupil, seděl s oporou, nechtěl vůbec jíst. Postupně si začal zvykat a začali jsme mu říkat Sluníčko, protože se na nás pořád smál. Aktuálně chodí do školky již 4. rokem, dodnes nemá rád změny, při každé se hned hystericky rozpláče a není k utišení. Jediné, co na něj platí, je zpívání písniček, to ho uklidňuje. Začal se zlepšovat i v jídle, dnes už jí sám s dopomocí. Jáchymek se pohybuje po zemi, a to styl posouvání po zadečku. Chodíme spolu za ruce, to má moc rád. Loni začal jezdit na speciální tříkolce a trénujeme chůzi v chodítku. Rád se mazlí a využívá každé příležitosti k tomu, aby se přitulil. Chlapec žije pouze s matkou a sestrou. když by se podařilo vybrat dostatek peněz na kočárek, umožní mu to jako nechodícímu, lepší mobilitu.

Vybráno 2,100 Kč
Zbývá 23 dní
Cílová částka 39,561 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Jáchym by rád jezdil na výlety. Potřebuje k tomu ale kočárek, na který mamka nemá

Jmenuje se Jáchym, 21. června mu bude 7 let. Na svět přišel s genetickou vadou, která mu způsobuje těžké psychomotorické postižení, chybí mu jedna ledvina, druhou má těžce postiženou. Problémy má i se sluchem a zrakem, nemluví, nechodí a je tudíž závislý na pomoci druhých. Ti všichni ho ale naštěstí milují a pečují o něj.

Jáchymek žije jen se svojí mamkou a devítiletou sestřičkou Ellenkou. Mamka pracuje na poloviční úvazek, aby si Jáchyma mohla brát ze školky vždy po obědě. Taťka má Jáchyma také rád, ale protože se s maminkou rozvedl, už spolu nebydlí.

Jáchym chodí s mamkou vždy jednou týdně na hipoterapii, jezdí společně plavat, chodí na fyzioterapii. Celkově dělá maminka vše pro to, aby se zapojil i do kulturního života, takže chodí i na koncerty i do divadel.

Každému, kdo se rozhodne jim pomoci, vzkazují: "Věřte, určitě se vám to dobré zase vrátí!"

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomůcky
Sedačka do koupele pro postiženého Jáchymka
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 13,499 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Maxík potřebuje nový invalidní vozík
Zbývá 4 měsíce
Cílová částka 85,058 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Sluchadla pro neslyšícího Sebíka
Zbývá 3 měsíce
Cílová částka 32,200 Kč
Podpořit příběh