Jáchymkovi na zdravotní kočárek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní kočárek Stingray; dar zajišťuje REHA 2015, s.r.o.

Obrázek daru
Zdena Polanská
Patron příběhu

Zdena Polanská

asistentka v MŠ

Komentář patrona

Jáchymka jsem poznala v jeho 3 letech, kdy nastoupil k nám do školky. Ze začátku celý měsíc proplakal, pak si ale na nás i na běžný režim ve školce zvykl a my mu začali říkat Sluníčko. Pořád se na nás totiž smál. Jáchymek je kluk s kombinovaným psychomotorickým postižením s prvky autismu. Aktuálně chodí do školky již 4. rokem. Stejně jako kdysi ani teď nemá rád změny. Při každém vybočení z jeho stereotypu se hned hystericky rozpláče a není k utišení. Jediné, co na něj platí, je zpívání písniček, to ho uklidňuje. Začal se ale zlepšovat i v jídle, dnes už jí sám jen s malou dopomocí. Pohybuje se po zemi, a to posouváním po zadečku. Chodíme spolu také za ruce, to má moc rád. Loni začal jezdit na speciální tříkolce a trénuje chůzi v chodítku. Stále se však neobejde bez kočárku. Jáchymek totiž ujde jen pár kroků, takže ho maminka musí všude vozit. Kočárek, který aktuálně používají, je už ale příliš malý a dosluhuje. Nový zdravotní kočárek však představuje výdaj, který si maminka nemůže dovolit. Proto prosí o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 39,561 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh postiženého Jáchymka, který nedokáže sám chodit

Sedmiletý Jáchymek přišel na svět s genetickou vadou, která u něj způsobila těžké psychomotorické postižení. Navíc mu chybí jedna ledvina a druhou má těžce postiženou. Problémy má také se sluchem a zrakem, nemluví, nechodí a je závislý na pomoci druhých. Všichni kolen něj ho ale milují a jsou rádi, že ho mají.

Jáchymek žije jen se svojí maminkou a devítiletou sestřičkou Ellenkou. Maminka pracuje na poloviční úvazek, aby si Jáchymka mohla brát ze školky vždy po obědě. Tatínek se o svého synka zajímá a tráví s ním čas, protože se ale s maminkou rozvedl, už s nimi nebydlí.

Vzhledem ke svým obtížím Jáchymek pravidelně absolvuje hipoterapie, fyzioterapie a plavání v bazénu. Maminka také dělá všechno pro to, aby se mohl zapojit do kulturního života, takže ho bere na koncerty i do divadla. Je to pro ni ale čím dál náročnější. Jáchymek je totiž velký kluk, a protože nechodí, musí ho všude nosit nebo vozit. Jeho stávající kočárek je však už příliš malý a ne zrovna bezpečný. Maminka by mu proto ráda pořídila zdravotní kočárek, který by mu vydržel několik let a byl pro něj bezpečný. Takový kočárek ale stojí téměř 40 000 korun, které maminka bohužel nemá. Pojďme jí proto společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě